Właściciel - Balvenie Whisky , William Grant & Sons

Balvenie Distillery – destylarnia single malt whisky, znajdująca się w rejonie Speyside dokładnie w Dufftown w Szkocji. Balvenie założona w 1892 roku przez William Grant.

Balvenie Destylarnia pozostaje w szczególnym wyróżnieniu od dnia gdy 2006roku podczas konkursu jakości Whisky International Spirits Challenge, Balvenie została odznaczona złotymi medalami za następujące whisky: Founder’s Reserve 10 Year Old, DoubleWood 12 Year Old, NewWood 17 Year Old, PortWood 21 Year Old, Thirty oraz Portwood 1991. To największa pula złotych medali zdobytych w jednym roku przez jednego producenta w historii konkursu. The Balvenie nazwa whisky pochodzi od nazwy zamku zbudowanego w XIII wieku. Historia zamku i jego właścicieli ściśle związana jest zarówno z produkcją whisky, jak również z historią Dufftown. Nazwa miasteczka wzięła się od imienia XVII wiecznego pana na Balvenie, Aleksandra Duff of Braco, natomiast czerwona róża składana co roku w charakterze kontrybucji królowi Jakubowi II do dnia dzisiejszego widnieje na etykiecie Balvenie. Whisky The Balvenie, pochodzące ze szkockiej destylarni w Dufftown, każdego roku jest wielokrotnie doceniane za doskonałą jakość w prestiżowych konkursach. Destylarnia w Dufftown stosuje tradycyjne metody produkcji whisky: proces zmiękczania, kiełkowania ziaren oraz osuszania dymem torfowym. Procesem selekcji i tworzeniem niepowtarzalnej whisky The Balvenie zajmuje się Malt Master czuwający nad wyborem jedynie tych beczek, które kryją w sobie wyjątkową whisky o wyczuwalnych nutach miodu, wanilii, dębu.

W maju 2013 r. Firma The Balvenie Whisky rozpoczęła sprzedaż swoich potrójnych beczek. Te whisky dojrzewają w trzech różnych rodzajach beczek: niedopałki sherry Oloroso, beczki po pierwszym napełnieniu i tradycyjne beczki po whisky. Można je scharakteryzować subtelnymi smakami przypraw i miodu. W tym zakresie są:

The Balvenie Triple Cask 12 Year Old

The Balvenie Triple Cask 16 Year Old

The Balvenie Triple Cask 25 Year Old

Edycje Whisky Balvenie :

The Balvenie Founders Reserve 10 Year Old

The Balvenie DoubleWood 12 Year Old

The Balvenie Signature 12 Year Old

The Balvenie Single Barrel 15 Year Old

The Balvenie Islay Cask 17 Year Old

The Balvenie RumCask 17 Year Old

The Balvenie SherryWood 17 Year Old (edycja limitowana)

The Balvenie NewWood 17 Year Old (edycja limitowana)

The Balvenie NewOak 17 Year Old (edycja limitowana)

The Balvenie PortWood 21 Year Old

The Balvenie Thirty

The Balvenie Cask 191, Aged 50 Years

The Balvenie PortWood 1993

The Balvenie Vintage Cask

The Balvenie 1968 Vintage

The Balvenie 1969 Vintage

The Balvenie 1971 Vintage

The Balvenie 1972 Vintage

The Balvenie 1974 Vintage

The Balvenie 1975 Vintage

The Balvenie 1976 Vintage

Produkty producenta