Barton & Guestier to jedna z najstarszych firm produkujących wina w Bordeaux. Jej tradycja sięga roku 1725, w którym to pierwsze beczki z winem zostały przewiezione do Irlandii.

Założyciel firmy Thomas Barton w wieku 30lat opuścił Wyspy Brytyjskie z powodu represji religijnych i udał się do Francji by tam rozpocząć swoją działalność handlową. Bystry Irlandczyk szybko rozsmakował się w winie i postanowił nie tylko je eksportować, ale również produkować. Wierni klienci nazywali Bartona „French Tomem", Przydomek ten już zawsze był kojarzony z nieprzeciętnym zamiłowaniem do wina. W roku 1802 Bartonowie przyjęli do spółki Francuza – Daniela Guestier, który podczas rewolucji francuskiej samodzielnie zarządzał firmą, w czasie gdy wnuk Thomasa Hugh Barton musiał uciekać z Francji przed miłośnikami gilotyny. Ten lojalny przyjaciel nie tylko nie rozkradł majątku, ale pomnożył go i unowocześnił winnice, a po powrocie Bartona przekazał mu jego udział w zyskach. Od tej pory butelki wina z Chateaux Magnol sygnowane były dwoma nazwiskami : Barton & Guestier. I tak jest do dziś.

Chateau Magnol, Chateau Vieux Maurac, Chateau Yon Lavallade, Chateau Barrail Laussac, Bordeaux Reserve Blanc, Bordeaux Reserve Rouge, French Tom Cabernet Sauvignon, French Tom Chardonnay, Cuvee Speciale Rouge, Cuvee Speciale Blanc.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz