Old Bushmills Distillery jest gorzelnią w Bushmills ponad 400 lat , County Antrim , Irlandia Północna. Bushmills Irish Whiskey firma pierwotnie powstała w 1784 roku pomimo daty na etykiecie Whisky Bushmills Irish Whiskey 1608 uznanej z uzyskaniem licencji. Po różnych okresach zamknięcia w jego późniejszej historii, destylarnia działa nieprzerwanie, ponieważ została odbudowana po pożarze w 1885 roku. Firma Bushmills Old Distillery Company została założona dopiero w 1784 roku przez Hugha Andersona. Bushmills doświadczyły wielu chudych lat z licznymi okresami zamknięcia, nie rejestrując działalności destylarni w oficjalnych rejestrach zarówno w 1802 r., Jak iw 1822 r. W 1860 r. Kupiec spirytusowy z Belfastu o nazwisku Jame McColgan i Patrick Corrigan kupili gorzelnię; w 1880 r. i uruchomili spółkę . W 1885 r. Oryginalne budynki Bushmills Irish Whiskey zostały zniszczone przez pożar, ale destylarnia w 1890 roku została szybko odbudowana. Na początku XX wieku rynek Amerykanski był cennym odbiorcą dla Bushmills aż do 1920 roku gdy Amerykańska prohibicja, była dużym ciosem dla irlandzkiej branży whisky, ale Bushmills przetrwał kryzys dziejów Whisky. Wilson Boyd, ówczesny dyrektor Bushmills, przewidział koniec prohibicji i miał duże ilości whisky gotowe do eksportu. Po drugiej wojnie światowej gorzelnię Bushmils zakupił Isaac Wolfson , a w 1972 r. Został przejęty przez irlandzkich Distillerów , co oznacza, że ​​Irish Distillers kontrolowali produkcję całej irlandzkiej whisky w tym czasie. W czerwcu 1988 r. Irish Distillers został kupiony przez francuską grupę alkoholową Pernod Ricard . W czerwcu 2005 r. Destylarnia została kupiona przez Diageo za 200 milionów funtów. Diageo ogłosiło również dużą kampanię reklamową, aby odzyskać udział w rynku dla Bushmills. W maju 2008 r. Bank of Ireland wydał nową serię banknotów funtowych w Irlandii Północnej, z których każda zawiera ilustrację Gorzelni Old Bushmills na awersie, zastępując poprzednie serie notatek, które przedstawiały Queens University of Belfast. W listopadzie 2014 roku ogłoszono, że Diageo będzie handlować marką Bushmills z Jose Cuervo w zamian za 50% marki tequili Don Julio, której Diageo nie posiadała. Umowa miała zostać sfinalizowana na początku 2015 r.

Wybrane Produkty Bushmills Irish Whiskey

Whiskey Bushmills Original - irlandzka mieszanka whisky nazywana czasem White Bush lub Bushmills White Label. Whisky zbożowa dojrzewa w beczkach z amerykańskiego dębu .

Czarny krzew - mieszanka o znacznie większej proporcji whisky słodowej niż biała. Zawiera whisky słodową w beczkach wcześniej używanych do hiszpańskiej sherry Oloroso.

Whiskey Red Bush - podobnie jak Black Bush, jest to mieszanka o większej zawartości whisky słodowej niż standardowa butelkowana, ale w przeciwieństwie do whisky słodowej dojrzewała w beczkach ex-bourbon.

Whiskey Bushmills 10 year old letni single malt - łączy whisky słodowe w wieku co najmniej 10 lat w amerykańskich bourbonach lub beczkach po sherry Oloroso.

Whiskey Bushmills 16 year old letni single malt - whisky słodowe w wieku co najmniej 16 lat w amerykańskich beczkach bourbon lub hiszpańskie niedopałki sherry Oloroso są mieszane razem przed zakończeniem w portach przez kilka miesięcy.

Whiskey Bushmills 21 year old letni single malt - ograniczona liczba butelek 21-letnich jest wykonywana każdego roku. Po 19 latach łączone są whisky typu bourbon-beczkowego i sherry w puszkach po beczkach po sherry, po czym następuje dwuletni finisz na bębnach Madeira.

Whiskey Bushmills 1608 vintage Pierwotnie wydany jako specjalna whisky z okazji 400-lecia; od 2009 roku będzie dostępny tylko w Sklepie Whisky w destylarni oraz w sklepach wolnocłowych .

Produkty producenta