Historia winnicy Drappier sięga 1604 roku, kiedy to jej założyciel Remy Drappier zaczął produkować wino w miejscu zajmowanym od XII wieku przez klasztor Cystersów. Szampan Drappier był już znany na dworze króla Ludwika XIV. Kolejne pokolenia rodziny pracowały nad jego doskonaleniem aż do chwili obecnej, kiedy stał się produktem docenianym na całym świecie. Winnice zajmują obszar ponad 40 ha i są prawdziwą dumą właścicieli. Uprawy prowadzone są w tradycyjny, prosty sposób z wykorzystaniem naturalnego nawożenia.

Dla jednego z najbardziej przyszłościowych producentów szampana, Drappier nie brakuje historycznych korzeni. Dom rodzinny ósmego pokolenia został założony w 1808 roku i zajmuje wspaniałe XII-wieczne piwnice zbudowane przez cystersów. Rzeczywiście, to członkowie tego zakonu, którzy prawie tysiąc lat temu podróżowali z Burgundii do regionu Aube i założyli wczesnego przodka Pinot Noir. Jednak na początku XX wieku Pinot Noir wypadł z łask w regionie. Drappier wyczuł jego potencjał i jako pierwszy przesadził go w latach 30. XX wieku, zdobywając kpiny sąsiadów, dopóki zalety jakościowe nie stały się jasne.

 

Od tego czasu pojawiły się inne innowacje, w tym: różowe w przezroczystej butelce, wprowadzone w 1968 r.; stosuje się wyjątkowo niski poziom siarki, a nawet wytwarza się cuvée bez dodatku siarki; likier d'expédition dojrzewa przez ponad piętnaście lat w dębie i gąsiorkach; a Drappier to jedyny dom, w którym fermentuje się każdy format, od półbutelki po gigantycznego 30-litrowego Melchisédecha, w butelce, w której jest sprzedawany.

 

Dziś Drappier jest właścicielem pięćdziesięciu pięciu hektarów winnic wokół miasta Urville, a kolejne pięćdziesiąt hektarów jest objęte kontraktem w Côte des Bar, Montagne de Reims i Côte des Blancs. Chociaż Pinot Noir stanowi większość produkowanego wina, styl nie jest ciężki. Jest tu żywiołowość i lekkość dotyku, które świadczą o wielkich umiejętnościach, ponieważ te szampany mają dużo koncentracji i treści. I znowu, pomimo dominacji Pinot, dom ma świetne wyczucie dla Blanc de Blancs, czy to 100% Chardonnay, czy rzadkiej mieszanki wszystkich czterech, w większości mało znanych, białych winogron dozwolonych w Szampanii.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz