Glen Moray Whisky Speyside

Glen Moray położona jest w centrum stolicy whisky Speyside, Szkocja. Destylarnia Glen Moray ruszyła z produkcją Whisky w 1897 roku, w mieście Elgin będącym stolicą Hrabstwa Moray.

Od samego początku destylarnia była wypełniona różnymi beczkami po sherry, porto, chardonnay, aby stosować nietypowe praktyki by muc otrzymać wyszukany smak Whisky.

Destylarnia Glen Moray to destylarnia Speyside produkująca szkocką whisky single malt. Położona nad brzegiem rzeki Lossie w Elgin. Została sprzedana w 2008 roku przez Glenmorangie Company Ltd. do La Martiniquaise. Obecnie firma należy do La Martiniquaise, która wykorzystuje część swojej produkcji w mieszance whisky Whisky Label. Destylarnia została rozszerzona w 2012 r., Aby wyprodukować 3 300 000 litrów rocznie z 3 destylatorów i 3 destylatorów spirytusowych. W 2016 r. Nastąpiła dalsza ekspansja i rozwój zakładu, ze wzrostem produkcji do około 5 500 000 litrów rocznie przewidzianych. Whisky Glen Moray zalicza się do segmentu dobra Whisky, uznana Whisky, doceniana Whisky, nagradzana Whisky.

Produkty producenta