Laphroaig Whisky Islay

Laphroaig Distillery, destylarnia Single Malt Whisky, leży na południowym wybrzeżu szkockiej wyspy Islay, niedaleko miasta Port Ellen. Laphroaig Whisky została stworzona przez Alexa i Donalda Johnstonów na początku w 1815 roku aż do 1887, kiedy to przekazali ją rodzinie Huntera w roku 1954 przeszła w ręce Bessie Williamson. W latach 60 Laphroaig została sprzedana Long John International, a następnie stała się częścią Allied Domecq. W 2005 Laphroaig przejoł Future Brands, jako jedna z marek, której pozbył się Pernod Ricard podczas przejmowania kontroli nad Allied Domecq. Laphroaig to jedyna whisky posiadająca Royal Warrant of Appointment, wydaną przez Księcia Walii, przyznaną osobiście podczas wizyty w destylarni w 1994. Laphroaig Whisky w ocenach uznawana jest za jedną z najbardziej aromatycznych szkockich whisky. Szczególne cechy Laphroaig Whisky to ostry torfowo-ziemisty smak, w którym da się wyczuć także morskie akcenty, słodkie nuty jęczmienne.

Laphroig Whisky Islay uznawana jest za najbogatszą na świecie z pośród szkockiej whisky. Wielokrotnie nagradzana rodzina whisky Laphroaiga składa się z wielu produktów Core, Travel Retail i Rare. Każdy końcowy rezultat ducha dojrzewa w różnych gatunkach drewna i beczek, a produkty z 200-letniej tradycji unikalnego wyrobu whisky.

Tajemnic do sukcesu i umiejętności tworzenia dobrej Whisky Laphroaih jest wiele, jedną ujawnić możemy. Woda to źródło Kilbride Reservoir. Whisky potrzebuje wody. Oprócz tego, że jest kluczowym składnikiem, służy jako płyn chłodzący w całym procesie wytwarzania whisky Laphroaig, a co ważne zapewnia smak whisky.

Klasyczna linia Laphroaig Whisky

Laphroaig Whisky Quarter Cask

Laphroaig Whisky Cask Strength

Laphroaig Whisky 10 Year Old

Laphroaig Whisky 15 Year Old

Laphroaig Whisky 25 Year Old

Laphroaig Whisky 27 Year Old

Laphroaig Whisky 30 Year Old

Laphroaig Whisky 40 Year Old

www.laphroaig.com

Produkty producenta