Słynna firma winiarska Delas Frères została założona w 1835 roku. Od 1996 roku przywrócono ducha i duszę, które przyczyniły się do jej reputacji jako wina wysokiej jakości. Nowy zarząd firmy dokonał ważnych inwestycji w zakładzie produkcyjnym Saint-Jean-de-Muzols w pobliżu Tournon-sur-Rhône. Jej wysoce zmotywowany zespół jest dumny, że może odegrać swoją rolę w ożywieniu jakości tej czcigodnej firmy winiarskiej z Doliny Rodanu. Specjalnie zaprojektowana kadź do winifikacji czerwonych win, a także pełna restrukturyzacja dojrzewających piwnic, to jedne z nowych środków jakości w Delas, których celem jest utrwalenie i wzmocnienie ekspresji terroir. Wina Delas są tworzone przez Jacques Grange, którego wina zostały ogłoszone za intensywność smaku i doskonałą wartość. Delas posiada winnice na stromych granitowych zboczach północnego Rodanu i kupuje dodatkowe wino w ramach długoterminowych kontraktów z wysokiej jakości plantatorami z południowego Rodanu. Wykonane przez winiarza Jacquesa Grange, aby uosabiać finezję i elegancję, wina z północnego i południowego Rodanu Delas zdobyły uznanie za intensywność smaku i doskonałą wartość. Delas jest obecnie właścicielem 77 akrów doskonałych winnic w północnym Rodanie, w tym 24 akrów na słynnym wzgórzu Ermitażu. Wytwórnia win i winnice zostały zmodernizowane ze starych drewnianych beczek do 600 nowych barrique, dobudowano dobudowę winnicy i zakupiono areał w Crozes-Ermitage i na Ermitażu. Filozofie firmy Delas w zakresie produkcji wina obejmują: 100% pozbawionych łodyg owoców, macerację na zimno, minimalne rozlewanie, redukcję zawartości siarki, intensywne starzenie się osadu i butelkowanie górnych cuvées bez klarowania lub filtracji. Od Côtes du Rhône po wysoko oceniany Hermitage Les Bessards, każde wino z portfolio Delas oferuje niezrównaną przyjemność, jakość i wartość.

 

Jacques Grange dołączył do Delas Freres jako winiarz w czerwcu 1997 roku. Grange posiada dyplom z enologii na Uniwersytecie w Dijon i duże doświadczenie w produkcji wina, w tym czteroletnią pracę w Chapoutier, bezpośrednio z Michelem Chapoutier w latach 1991-1994. Jean-Luc Colombo, jeden z najbardziej szanowanych konsultantów ds. enologii w Rodanie. Na tym stanowisku ściśle współpracował z prawie wszystkimi winnicami Rodanu, w tym z Vernay, Domaine de La Janasse, Cuilleron i Château Fortia. Oprócz głębokiej znajomości różnorodnych winnic i mikroklimatu regionu, Grange dzięki swojej pracy nawiązał silne więzi z mieszkańcami Doliny Rodanu.

Nasze Les Launes Crozes-Hermitage Delas Frères są teraz wszystkie wyprzedane. Te wina są nadal dostępne w wybranych sklepach. Aby uzyskać pierwszy dostęp do naszych win, możesz zarejestrować się w https://www.wina-bachus.pl/kontakt