Mendel Wines Luján de Cuyo Mendoza łączy stare winorośle uprawiane w wysoko położonych winnicach Luján de Cuyo w Argentynie z nieskazitelnym talentem winiarskim Roberto de la Mota. Roberto de La Mota nie jest obcy Międzynarodowemu Przeglądowi Wina. Przez lata sprawdzaliśmy jego wybitne wina i przedstawialiśmy je entuzjastom wina na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się aktualnym wydaniom Mendla. Importerem z USA jest firma Vine Connections. Winnice Mendel znajdują się w Perdriel i Mayor Drummond na wysokości od 900 do 1100 metrów nad poziomem morza w Luján de Cuyo. Winorośle sadzi się w stosunkowo dużym zagęszczeniu (5555 winorośli/ha) i sadzi w orientacji północ-południe. Winogrona są ręcznie zbierane, sortowane i macerowane w małych kadziach fermentacyjnych o pojemności 50-80 hl. Roberto de la Mota jest jednym z najlepszych winiarzy w Argentynie. Jest partnerem w Mendel Wines z Anabelle Sielecki, gdzie wytwarza jedne z najlepszych win Argentyny. (Mendel to imię ojca Anabelle.) Jest synem legendarnego Raúla de la Mota, który w Bodegas Weinert wyprodukował pierwsze uznane na całym świecie wina w Argentynie. Roberto pracuje w branży winiarskiej od 1979 roku, kiedy był 19-letnim uczniem jego ojciec w Bodegas Weinert. Odbył szkolenie akademickie na Cuyo National University w Mendozie oraz w Ecole National Superieure Agronomique de Montpellier we Francji. W Argentynie Roberto ugruntował swoją reputację jako winiarz z Terrazas de los Andes i twórcą Cheval de los Andes. W 2003 roku pomógł założyć firmę Mendel Wines.

 

Mendel Semillon Mendoza Perfumowany bukiet cytrusów, gruszki, migdałów, rozmarynu i innych ziół sprawia, że ​​Mendel's Semillon jest zawsze jednym z najlepszych w Argentynie. Wino Semillon jest czysty z dobrą kwasowością, minerałami i nutą wędzonej cytryny na podniebieniu, wszystko pięknie zintegrowane i pyszne. Z winorośli o średnim wieku 73 lat znajdujących się w Altamira, La Consuta i San Carlos; 15% wina jest fermentowane w nowym francuskim dębie. Mendel jest jednym z niewielu producentów Semillon w Argentynie, a jego cuvée jest najwyższej klasy.

 

Mendel Finca Remota Uco Valley - Pojedyncza winnica Finca Remota jest bardzo pełna i gęsta, pokryta odważnymi smakami. Kuszące aromaty jeżyny, kakao, fiołków i pikantnego francuskiego dębu, jedwabiście gładkie na podniebieniu z akcentami czerwonych owoców i prażonego dębu, które nie są jeszcze w pełni zintegrowane. Finisz długi i kędzierzawy z mocnymi, kredowymi taninami. Wykonane z ręcznie zbieranych 75-letnich, samozakorzenionych winorośli Malbec, uprawianych w 3600' w Altamira, położonej 120 km na południe od Mendozy; w wieku 18 miesięcy we wszystkich nowych francuskich dębach.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz