Demeter Zoltán Tokaji Cuvee Eszter Late Harvest

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 12.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Demeter Zoltán Tokaji Cuvee "Eszter" Late Harvest

 

Kraj: Węgry

Region: Tokaji

Producent: Demeter Zoltán

Szczepy: Hárslevelű, Furmint

Rodzaj: białe - słodkie

Pojemność: 0,5l

 

Złoto-bursztynowy kolor. Średnio intensywny aromat miodu i kandyzowanych egzotycznych owoców. W ustach smak przypalonej skórki pomarańczowej, ananasa i mango, miodu zmieszanego z nutami herbaty i prażonych orzechów. Piękna tekstura w bardzo miłym i gładkim wykończeniu. Sugestie kulinarne: Foie Gras, desery i ciasta, sery pleśniowe. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Węgierski przemysł winiarski miał burzliwą historię w ciągu ostatniego stulecia, dotkniętego zarówno klęskami żywiołowymi, jak i politycznymi. Pod koniec XIX wieku Węgry zostały spustoszone przez filokserę, a wiele tradycyjnych odmian zastąpiono odmianami francuskimi, a nie lokalnymi. Dyktat Trianon, globalna recesja pod koniec lat dwudziestych XX wieku, a potem II wojna światowa oznaczały, że życie było trudne i brakowało czasu na skupienie się na luksusie i wypoczynku. Potem nadeszła era komunizmu. Był to okres, w którym w większości obszarów produkcji, w tym w przemyśle winiarskim, duży nacisk położono na ilość, a nie na jakość.  Dla większości mieszkańców Tokaju epoka tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych win tradycyjnych wydawała się sztuką odległą lub zapomnianą i epoką należącą do ich przodków. Jednak przez ostatnie dwadzieścia lat specjaliści od wina w Tokaju pracowali niezwykle ciężko, aby wskrzesić te wykwintne, tradycyjne wina i edukować świat o ich wyjątkowych walorach. Wśród tych profesjonalistów znajduje się Demeter Zoltán, założona w 1996 roku z zamiarem wzięcia pełnego i aktywnego udziału w rozpoznawaniu i ponownym odkrywaniu Tokaj terroir i jego win.  Wspierani przez Fundację Tokaj, kreatywni winiarze wykorzystują rodzime odmiany do produkcji uwodzicielskich win, które odzwierciedlają zarówno ich terytorium, jak i tradycję. Udało im się wskrzesić wspaniały smak przeszłości i przywrócić regionowi ciepły blask bursztynu i złota.

Posiadłość i winnice są rozbite na 9 parceli rozrzuconych po okolicznych miejscowościach: Sátoraljaújhely, Mád, Rátka i Bodrogkeresztúr. No i w samym Tokaju, gdzie mieści się również sama winiarnia. Z ogółem 9 hektarów nasad zbieranych jest winogron na 10-15, max zaś 20 tys butelek rocznie. Nie są to więc ilości porażające, ale tu o jakość przede wszystkim idzie. Anett wielokrotnie podkreślała, że jej mąż to człowiek niezwykle przywiązany do kontroli procesu produkcji na każdym etapie powstawania wina tak, by ostateczny wynik w postaci jakości produktu był jak najlepszy. Określiłem to angielskim skrótem: TC&QA (Tital Control and Quality Assurance), a choć takie działanie jest niezwykle pracochłonne w efekcie przynosi konkretne korzyści. Tak jest również w przypadku win Zoltána Demeter – jakość = cena + eksport do krajów, gdzie są ja w stanie docenić i mają na to pieniądze. Mimo niewielkiego areału spektrum win jest imponujące, a co za tym idzie możliwości degustacji były również ciekawe …

Demeter Zoltán Tokaji Cuvee Eszter Late Harvest - Opinie klientów

Dodaj opinię

Demeter Zoltán Tokaji Cuvee Eszter Late Harvest

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 167 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski