Matias Riccitelli Old Vines From Patagonia Semillon

201,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Matias Riccitelli Old Vines From Patagonia Semillon

 

Kraj: Argentyna

Region: Patagonia

Apelacja: Río Negro

Producent: Matias Riccitelli

Szczep: 100% Semillon

Kolor: białe

Rodzaj: Wytrawne

Temp. serwiowania: 10°C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 12,5%

 

Białe wytrawne wino powstałe z gron Semillon uprawianych w regionie Patagonia. Wino odznacza się jasno słomkowym odcieniem ze złotymi refleksami. Ukazuje złożone aromaty cytrusów, białych kwiatów i wanilii, które prowadzą do idealnie zbalansowanego podniebienia z przyjemnym trwałym wykończeniem.

Wino dojrzewało przez okres 6 miesięcy: w beczkach z francuskiego dębu 60% i betonowych tankach 40%.

Winorośle użyte do tego wina posiadają ponad 50 lat.

Sugestie kulinarne: owoce morza, skorupiaki, dania rybne, sery - Roquefort. c2

 

Nagrody i wyróżnienia:

95/100 ptk. Tim Atkin

93/100 ptk. - Jamie Goode

Gold Medal -Wines of Argentina

Matias Riccitelli jest synem znanego winiarza Jorge Riccitelli (Bodegas Norton). Korzystając z doświadczenia, wiedzy i pasji przekazanych przez ojca, Matias postanowił założyć własną wytwórnię win w 2009 roku. Jego winnice zajmują 20 hektarów zlokalizowanych w trzech wybranych miejscach w regionie uprawy Lujan de Cuyo w Mendozie. To młody i dynamiczny projekt, w którym Matias stara się wyrazić pełny potencjał argentyńskiego terroiru. Winiarnia znajduje się w sercu Vistalby, w regionie Lujan de Cuyo, Mendoza. Dzisiaj wina Riccitelli zarządzają 20 hektarami, podzielonymi na trzy różne winnice u podnóża Andów między 980 a 1120 m npm Większość z tych winnic została zasadzona na początku XX wieku. Winogrona są uprawiane w bardzo tradycyjny sposób. Techniki te pozwalają nam na uzyskanie ekologicznych i wysokiej jakości winogron. Zbiór odbywa się ręcznie, aby nie uszkodzić winogron. Po sortowaniu winogrona są wysyłane do małych betonowych zbiorników z systemem kontroli temperatury. Jest to młody i dynamiczny projekt, w którym Matias chce wyrazić pełen potencjał argentyńskich Terroirów, tworząc najlepsze wina ze stałą opieką i osobistym stylem - niezbędne elementy dla doskonałej jakości.

Matias Riccitelli Old Vines From Patagonia Semillon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Matias Riccitelli Old Vines From Patagonia Semillon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka