Montes Alpha Syrah

87,00 zł
Brutto
9990 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Wino Montes Alpha Syrah

 

Kraj: Chile

Region: Central Valley

Podregion: Colchagua

Producent: Montes Vines

Szczep: Syrah

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5% SOM

 

Głęboko rubinowa czerwień o fioletowym odcieniu, to bardzo aromatyczne wino z przewagą czarnych i niebieskich jagód na nosie z nutami dżemu i karmelu. Dąb francuski nadaje złożoności, odrobinie wanilii i czarnego pieprzu oraz aromatów kawy i toffi, z nutą gałki muszkatołowej na końcu. Podniebienie jest gładkie i dobrze wyważone z ładnie zaokrąglonymi taninami. To jest obszerne wino o długim finiszu.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu przez rok i ma tylko jedno miękkie filtrowanie. Jest to wyjątkowa Syrah, ponieważ do wina dodaje się niewielki procent Cabernet Sauvignon oraz, zgodnie z tradycją producentów Rodanu Północnego, część Viognier. Intensywna rubinowa czerwień z podwyższonymi nutami kwiatowymi, tytoniowymi i skórzanymi. Bogate, pełne wino z okrągłymi taninami dostępnymi i długim finiszem. Wspaniały Syrah.

W 1987 r. Aurelio Montes i Douglas Murray, obaj doświadczeni specjaliści od wina, chcieli spełnić swoje marzenie o produkcji chilijskich win o skok jakościowy wyższy niż w tamtych czasach. W 1988 r. Połączyli siły z dwoma pozostałymi założycielami, Alfredo Vidaurre i Pedro Grand, którzy wnieśli swoje własne uzupełniające się umiejętności i wiedzę. I tak narodził się Montes.

Montes Alpha Syrah - Opinie klientów

Dodaj opinię

Montes Alpha Syrah

Dodaj opinię