Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Montes Alpha Syrah

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Montes Alpha Syrah

 

Kraj: Chile

Region: Central Valley

Podregion: Colchagua

Producent: Montes Vines

Szczep: Syrah

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5% SOM

 

Głęboko rubinowa czerwień o fioletowym odcieniu, to bardzo aromatyczne wino z przewagą czarnych i niebieskich jagód na nosie z nutami dżemu i karmelu. Dąb francuski nadaje złożoności, odrobinie wanilii i czarnego pieprzu oraz aromatów kawy i toffi, z nutą gałki muszkatołowej na końcu. Podniebienie jest gładkie i dobrze wyważone z ładnie zaokrąglonymi taninami. To jest obszerne wino o długim finiszu.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu przez rok i ma tylko jedno miękkie filtrowanie. Jest to wyjątkowa Syrah, ponieważ do wina dodaje się niewielki procent Cabernet Sauvignon oraz, zgodnie z tradycją producentów Rodanu Północnego, część Viognier. Intensywna rubinowa czerwień z podwyższonymi nutami kwiatowymi, tytoniowymi i skórzanymi. Bogate, pełne wino z okrągłymi taninami dostępnymi i długim finiszem. Wspaniały Syrah.

W 1987 r. Aurelio Montes i Douglas Murray, obaj doświadczeni specjaliści od wina, chcieli spełnić swoje marzenie o produkcji chilijskich win o skok jakościowy wyższy niż w tamtych czasach. W 1988 r. Połączyli siły z dwoma pozostałymi założycielami, Alfredo Vidaurre i Pedro Grand, którzy wnieśli swoje własne uzupełniające się umiejętności i wiedzę. I tak narodził się Montes.

Montes Alpha Syrah - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-05-21

Montes Alpha Syrah

Montes Alpha Syrah z Valle de Colchagua w szklance to wino świeci eleganckim czerwonym tonem z czarno-fioletowymi odbiciami. Bukiet ujawnia intensywne, odmianowe aromaty soczystych czarnych wiśni, dojrzałych jagód i ciemnych śliwek z subtelnymi nutami czarnego pieprzu, wanilii i nutą czekolady. Na podniebieniu to chilijskie czerwone wino fascynuje cudownie aksamitną konsystencją, siłą i dobrze zintegrowanymi niuansami przypraw. Ciało jest cudownie miękkie i harmonijne i wpada w długie pogłosy o subtelnych drewnianych aromatach.

Dodaj opinię

Montes Alpha Syrah

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki