Kim Crawford Rose

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Kim Crawford Rose

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Hawkes Bay

Producent: Kim Crawford Wines

Szczep: Merlot

Pojemność: 0,75l

Alcohol: 13%

 

Barwa wina jasno różowa z czerwonym odcieniem. Aromaty jagód, truskawek i malin na tle marakui. W ustach delikatnie mineralne, miękkie, soczyste, orzeźwiające. Smak z dominacją arbuza i truskawek. Polecane aperitif, sałatkiu, winogrona, melin z szynką parmeńską, arbuz, sushi, wędliny dojrzewające, suszone owoce.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Owoce dla Różowego Kim Crawford pochodzą z wybranych winnic w Hawkes Bay w Nowej Zelandii. Winogrona Merlot zostały zebrane i zniszczone. Sok następnie moczył się na skórkach przez trzy godziny, aby wydobyć ładny różowy kolor przed wyciśnięciem. Sklarowany sok był fermentowany na zimno z wybranymi szczepami drożdży, aby zachować pierwotne cechy odmianowe. Końcową mieszankę następnie ustabilizowano, przesączono i butelkowano.

Hawkes Bay znajduje się na północnej wyspie Nowej Zelandii i jest najstarszym regionem winiarskim w kraju, którego historia sięga 1851 roku. W ciągu tysięcy lat pięć dużych rzek tworzyło doliny i tarasy w zatoce Hawkes Bay. W wyniku tej transformacji powstało ponad 25 różnych rodzajów gleb w regionie, w tym glina ilasta, wapień, piaski, żwir i drenaż swobodny oraz czerwony metal. Ciepłe, skierowane na północ wzgórza, doliny rzeczne i tarasy oraz obszary przybrzeżne zapewniają szeroki zakres winnic o niskiej żywotności odpowiednich dla różnorodnych odmian.

Kim Crawford Rose - Opinie klientów

Dodaj opinię

Kim Crawford Rose

Dodaj opinię