Quercus Cabernet Sauvignon

74,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Quercus Cabernet Sauvignon

Kraj: Słowenia

Region: Primorska

Apelacja: Goriška Brda

Producent: Vinska Klet „Goriška Brda”

Szczepy: Cabernet Sauvignon

Kolor:  czerwone

Rodzaj: wytrawne

Dojrzewanie: 30% wina, duże beczki dębowe, 6 miesięcy nad osadem z drożdży

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5% c4

Certyfikaty: Zrównoważona produkcja

                    

 

Nota degustacyjna:

Czerwone słoweńskie wino wytrawne powstałe w całości z odmiany Cabernet Sauvignon uprawianej w regionie Primorska, na tarasach wznoszących się na wysokości 80-150 m n.p.m. z ekspozycją wahającą się od wschodu do południowego zachodu. Winorośl ma od dziesięciu do dwudziestu pięciu lat i rośnie na glebach gliniastych. Wino prezentuje głęboki rubinowy odcień z aromatami dojrzałych owoców czarnej porzeczki,  jagód z nutą zielonego pieprzu, drzewa cedrowego oraz mięty. Na podniebieniu pełne, strukturalne,  o gładkich aksamitnych taninach z długim lekko pikantnym finiszem.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, jagnięcina, stek wołowy, dziczyzna, średnio dojrzałe sery,

 

Winnica:

Uprawa winorośli to sposób na życie w Brdzie.

Prawie każda mieszkająca tu rodzina uprawia małą winnicę, w której uprawiamy również drzewa wiśniowe i oliwne. Podążamy śladami naszych ojców, naszych dziadków i naszych pradziadków. Nasza miłość i wielkie oddanie naszej niezwykłej ziemi są głęboko zakorzenione w naszych sercach, więc nic nie może im zagrozić.

 

Nagrody i wyróżnienia:

GOLD Medal – Vino Slovenija Gornja Radgona 2020 (rocznik 2019)

GOLD Medal – Galicja Vitis Poland 2018 (rocznik 2016)

GOLD Medal – Galicja Vitis Poland 2016 (rocznik 2015)

Quercus Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Quercus Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk