GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo

102,00 zł
Brutto
3 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

GIROLAMO LA VOLIERA PRIMITIVO SALENTO

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia

Producent: Tenute Girolamo

Opis: Apelacja: Salento IGP

Szczep: primitivo

 

Wino o purpurowo czerwonej barwie z niuansami fioletu. W nosie intensywny bukiet złożony z aromatów czerwonych owoców (wiśnie, śliwki, porzeczki), z nutami przypraw. Usta pełne, miękkie, w pełnej zgodności z odczuwanymi aromatami. Długie i przyjemne. Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, twarde, dojrzałe sery.  Dobrze komponuje się z typowymi daniami mięsnymi kuchni śródziemnomorskiej.

Pochodzenie: Tenute Girolamo w sercu doliny Itria jest dość młody. Pierwsze winorośle zostały posadzone około 2001 roku, a winnica została w pełni założona w 2006 roku. Dolina Itria znana jest ze słynnych „Trulli”, małych okrągłych domów ze stożkowymi dachami pokrytymi plamami, typowymi dla Apulii. Piękna dolina w sercu dolnego płaskowyżu Murgia jest centrum sztuki, kultury i tradycji w Apulii, jak nazywa się Apulia po włosku. Charakterystyczny jest tam wapień, w którego scenerię i formacje wpisuje się Tenute Girolamo, zwłaszcza w Martina Franca. Determinacja i niepohamowana energia rodziny Girolamo jest widoczna w 50 hektarach winnic produkujących najlepsze winogrona, pochodzące z Apulii, jak również odmiany międzynarodowe. Rodzina łączy badania i nowoczesne podejście z tradycyjnymi metodami w swoich winach. W prawie nienaruszonym oryginalnym krajobrazie winorośl zakorzenia się głęboko w chłodnym wapieniu w poszukiwaniu wody, delikatnie poruszana wiatrem i ogrzewana intensywnym słońcem Salento. Winnice znajdują się w Santa Rosa, Capo di Galloo, Noceto, Pizzo Rosso, Codalunga, Mangiatello, Monte Tre Carlini i Badessa. Dojrzewanie: Uprawiana na wzgórzach Salento na glebie gliniasto-wapiennej. Zebrane przejrzałe z częściowym podnoszeniem na winorośli.  Po delikatnej maceracji i fermentacji w zbiornikach z dębu francuskiego, rafinowany był w beczkach z dębu francuskiego przez 4/6 miesięcy, a następnie dojrzewał w butelce przez 6 miesięcy.

GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo - Opinie klientów

Dodaj opinię

GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI