Wino GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo

102,00 zł
Brutto
3 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

GIROLAMO LA VOLIERA PRIMITIVO SALENTO

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia

Producent: Tenute Girolamo

Opis: Apelacja: Salento IGP

Szczep: primitivo

 

Wino o purpurowo czerwonej barwie z niuansami fioletu. W nosie intensywny bukiet złożony z aromatów czerwonych owoców (wiśnie, śliwki, porzeczki), z nutami przypraw. Usta pełne, miękkie, w pełnej zgodności z odczuwanymi aromatami. Długie i przyjemne. Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, twarde, dojrzałe sery.  Dobrze komponuje się z typowymi daniami mięsnymi kuchni śródziemnomorskiej.

Pochodzenie: Tenute Girolamo w sercu doliny Itria jest dość młody. Pierwsze winorośle zostały posadzone około 2001 roku, a winnica została w pełni założona w 2006 roku. Dolina Itria znana jest ze słynnych „Trulli”, małych okrągłych domów ze stożkowymi dachami pokrytymi plamami, typowymi dla Apulii. Piękna dolina w sercu dolnego płaskowyżu Murgia jest centrum sztuki, kultury i tradycji w Apulii, jak nazywa się Apulia po włosku. Charakterystyczny jest tam wapień, w którego scenerię i formacje wpisuje się Tenute Girolamo, zwłaszcza w Martina Franca. Determinacja i niepohamowana energia rodziny Girolamo jest widoczna w 50 hektarach winnic produkujących najlepsze winogrona, pochodzące z Apulii, jak również odmiany międzynarodowe. Rodzina łączy badania i nowoczesne podejście z tradycyjnymi metodami w swoich winach. W prawie nienaruszonym oryginalnym krajobrazie winorośl zakorzenia się głęboko w chłodnym wapieniu w poszukiwaniu wody, delikatnie poruszana wiatrem i ogrzewana intensywnym słońcem Salento. Winnice znajdują się w Santa Rosa, Capo di Galloo, Noceto, Pizzo Rosso, Codalunga, Mangiatello, Monte Tre Carlini i Badessa. Dojrzewanie: Uprawiana na wzgórzach Salento na glebie gliniasto-wapiennej. Zebrane przejrzałe z częściowym podnoszeniem na winorośli.  Po delikatnej maceracji i fermentacji w zbiornikach z dębu francuskiego, rafinowany był w beczkach z dębu francuskiego przez 4/6 miesięcy, a następnie dojrzewał w butelce przez 6 miesięcy.

GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo - Opinie klientów

Dodaj opinię

GIROLAMO Monte Dei Cocci Primitivo

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora