Grifone Sangiovese Puglia

47,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Grifone Sangiovese IGT Puglia

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Apelacja: IGT Puglia

Producent: Castellani

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: czerwone, półwytrawne

Temp. serwowania: 8-10°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12% c3     

 

Nota degustacyjna:

Grifone Sangiovese to czerwone półwytrawne wino powstałe w całości z odmiany Sangiovese uprawianej w regionie Puglii, południowym regionie Włoch. Wino prezentuje sięjasno rubinowym odcieniem z aromatami wiśni, malin jagód oraz odrobiną przypraw przy finiszu. Na podniebieniu miękka budowa z delikatnymi garbnikami.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, białe mięsa, dania z makaronami, deska serów.

 

Notatki Sommelier:

Firma Castellani powstała w Montecalvoli pod koniec XIX wieku, kiedy Alfred, wieloletni hodowca winorośli, postanowił rozpocząć butelkowanie i sprzedaż swojego wina.Syn Alfredo, Duilio, wraz z bratem Mario rozpoczynają okres ekspansji firmy. Duilio, człowiek skrupulatny i sumienny, bierze czynny udział w każdym etapie pracy. Najważniejszą winnicą jest ta położona w Santa Lucia, w żyznej dolinie Arno, gdzie produkowane jest żywe i nadające się do leżakowania czerwone wino, butelkowane w typowych słomianych butelkach, zyskujące zainteresowanie rynków transalpejskich. W kolejnych latach pierworodny syn Duilio, Giorgio, człowiek zdeterminowany i ambitny, rozpoczyna eksport na dużą skalę.

Grifone Sangiovese Puglia - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-05

Wino Sangiovese

Umiarkowana czerwień z ceglastym odcieniem. Lekka przezroczystość. Początek jest zdecydowanie ziemisty, z ogromnym posmakiem podwórka. Po rozluźnieniu ziemistości wyczuwasz dobrą dawkę czarnych wiśni, porzeczek i przypraw. Nos jest raczej złożony za mocnym początkiem. Umiarkowane ciało o przystępnej jasności prowadzi do rzeczy. Z przodu pojawia się uderzenie ziemistości, podwórka i skórek śliwek. W miarę narastania rzeczy stają się ostrzejsze, a do akcji wkraczają czarne porzeczki. Zakończenie zawiera więcej czarnych wiśni, nuty espresso i mokki. Finisz jest średnio taninowy, ale dobrze się buduje.

Dodaj opinię

Grifone Sangiovese Puglia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk