VERMENTINO BOLGHERI D.O.C.

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

BOLGHERI D.O.C.

Region Toskania

Producent: Antinori

Winogrona: 100% Vermentino

Stopniowanie: 13,00%

Format: Butelka standardowa

Cl: 75cl

Słomkowo-złoty odcień, intensywnie owocowe aromaty w ustach pełne, złożone i harmonijne. Długi, przyjemny finisz, wino powstaje dzięki fermentacji w niskiej temperaturze (poniżej 18°C) poprzedzonej sześciogodzinną maceracją, zabiegi te mają na celu wydobyć typowe cechy odmiany Vermentino.

Sugestie kulinarneL owoce morza, ryby, cielęcina. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Białe wino Vermentino Bolgheri od Guado al Tasso osiedla, może pochwalić się denominacją kontrolowanego pochodzenia DOC Bolgheri. Wyprodukowane z czystej winifikacji 100% winogron Vermentino, uprawianych na terenie firmy. Camillo to nazwa historycznej winnicy Tenuta Guado al Tasso obsadzonej winogronami Vermentino, która dzięki swoim właściwościom oferuje szczególnie intensywną interpretację tej odmiany pod względem aromatu i smaku. Vermentino z winnicy Camillo jest zbierane późno, co nadaje winu kompleksowi, pełne i pikantne nuty, równowagę i przyjemny smak. Jest to wino zdolne do dalszej poprawy swoich właściwości organoleptycznych po kilku latach leżakowania w butelkach. Podczas procesu winifikacji po zbiorach, który odbywa się wyłącznie ręcznie w dwóch etapach, pierwszy w połowie września i drugi, po prawie miesiącu, 12 października; winogrona po przybyciu do piwnicy są pozbawione łodyg i delikatnie wyciskane. Uzyskany moszcz jest schładzany przez 24 godziny w celu sprzyjania naturalnej dekantacji, po czym klarowną frakcję dekantuje się do kadzi ze stali nierdzewnej i przesyła do fermentacji alkoholowej w temperaturze nie wyższej niż 16 ° C. Następnie niewielką część moszczu z pierwszego zbioru dodano do późnego zbioru, aby nadać mu kwaskowatość i świeżość. Następnie 10% tak otrzymanej masy kontynuuje fermentację w beczkach drugiego pasażu. Następnie wino pozostające przez trzy miesiące na drobnym osadzie drożdżowym, które były okresowo ponownie zawieszane, jest dodawane do kwoty, która wzrosła w beczkach, w celu butelkowania w połowie marca następnego roku i zakończenia krótkiej rafinacji w butelce.

 

Charakterystyka Bolgheri Vermentino "Guado al Tasso"

Wino Camillo ma słomkowożółty kolor z lekko złotymi refleksami. W nosie złożona z nutą dojrzałych owoców kandyzowanych, cedru, miodu i nutami kwiatowymi. Na podniebieniu soczyste, trwałe, pełne i dobrze zbalansowane nutą mineralną, która nadaje mu równowagę i przyjemność. Jest to wino, które może ulec dalszej poprawie po kilku latach leżakowania w butelce.

Sugerowane kojarzenie podczas degustacji tego białego wina

Wino Camillo Vermentino Bolgheri DOC z posiadłości Guado al Tasso powinno być podawane w połączeniu z daniami z owoców morza lub z białymi mięsami, takimi jak grillowany kurczak i duszony indyk. Świetnie komponuje się z delikatnymi serami i tradycyjnymi przystawkami jak np. Bruschetta z pomidorami czy pasztet z karczochów.Podawać w wysokiej i szerokiej szklance w temperaturze 10 ° C max 12 ° C

VERMENTINO BOLGHERI D.O.C. - Opinie klientów

Dodaj opinię

VERMENTINO BOLGHERI D.O.C.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad