Villa Cafaggio Chianti Classico

87,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Cafaggio Chianti Classico Toscana

 

Winnica Panzano in Chianti

Chianti Classico DOCG

100% Sangiovese

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13%

 

 

Villa Cafaggio Chianti Classico ma bardzo intensywny rubinowy kolor. Ma intensywny owocowy aromat z pikantnymi nutami i pełnym skoncentrowanym podniebieniem, z bardzo przyjemnym finiszem.

 

Winogrona są pozbawione łodyg i delikatnie rozgniatane, aby zminimalizować uszkodzenia skórki. Moszcz jest łączony z wybranymi drożdżami i enzymami pektolitycznymi, które wyzwalają fermentację, która następnie odbywa się w stalowych kadziach w maksymalnej temperaturze 30 ° C. Podczas fermentacji wino jest często przepompowywane, aby zoptymalizować ekstrakcję koloru i polifenoli. Wino pozostaje w kontakcie ze skórą przez 15-20 dni, zanim zostanie odciągnięte.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Pierwszy dokument potwierdzający jego istnienie pochodzi z 1408 roku, cenny pergamin przechowywany w archiwum majątku. Posiadłość otrzymała wówczas nazwę „Cahago”, co oznacza „ogrodzone, uprawne pole”.

Dokumenty wskazują, że pod koniec XV wieku majątek należał do benedyktynów ze Sieny, zanim przeszedł w ręce różnych właścicieli, w tym słynnej florenckiej rodziny Niccolini. Przed końcem nowoczesności posiadłość została sprzedana florenckiemu szpitalowi Santa Maria Nuova, a zapisy pokazują, że nawet w tym czasie farma produkowała bardzo różnorodne produkty spożywcze, w tym wino i oliwę. W XIX wieku Villa Cafaggio przeszła w ręce rodziny Boddi.

 

Pod koniec lat sześćdziesiątych XIX wieku nieruchomość została zakupiona jako dom wiejski przez rodzinę Farkas, ale do 1967 r. W takim stanie zaniedbania Farkas postanowili nie tylko odnowić piwnice z winami, ale także przesadzić winnice i gaje oliwne.

 

W latach 2005-2015 Villa Cafaggio była zarządzana przez Grupę La-Vis, a od 2016 roku stała się własnością ISA SpA (Istituto Atesino di Sviluppo SpA), holdingu usług finansowych z Trydentu, który oferuje pomysły, inwestycje i nowe strategie dla swoich rozwoju, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez wysoce zglobalizowane rynki.

 

Dlatego głównym priorytetem będzie utrzymanie niemal maniakalnego skupienia się na procesie produkcji w całym łańcuchu dostaw, co powinno zapewnić dalszy wzrost jakości produkowanych przez nią win. Basilica Cafaggio srl będzie dążyć do wzmocnienia swojej roli niszowego producenta Chianti Classico oraz do rozwijania i ulepszania tego, co już istnieje.

Villa Cafaggio Chianti Classico - Opinie klientów

Dodaj opinię

Villa Cafaggio Chianti Classico

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski