Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Wino La Braccesca Vino Nobile Di Montepulciano

118,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

La Braccesca Vino Nobile Di Montepulciano DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: Vino Nobile Di Montepulciano DOCG

Producent: Antinori

Szczepy: 90% Prugnolo Gentile, 10% Merlot

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %

 

Wino o intensywnym rubinowym kolorze z refleksami granatowej czerwieni. Wieloaspektowy luksusowy bukiet z nutami dojrzałych ciemnych owoców, aromatycznych przypraw i drewna. Podniebienie jest okrągłe, pełne, skoncentrowane, z doskonale zintegrowanymi taninami, ujawniającymi jasne, owocowe tony. Długo utrzymujący się bogaty posmak.

Zbiór po osiągnięciu optymalnej dojrzałości. Fermentacja w stali w stałej temperaturze. Fermentacja malolaktyczna odbywa się w dębowych beczkach, leżakowanie przez 1 rok w tych samych beczkach. Po butelkowaniu młode wino dojrzewa przez kolejne 12 miesięcy, zanim trafi do sprzedaży. 

La Braccesca rozciąga się na 508 hektarach ziemi, na której kiedyś znajdował się stary dwór hrabiów Bracci, od którego pochodzi nazwa Tenuta i jej herb: ramię okryte zbroją (wł. braccio) niosące miecz. Tenuta jest własnością Marchesi Antinori od 1990 roku. Całkowita powierzchnia winnic o powierzchni 340 hektarów podzielona jest na dwie strefy: jedna o powierzchni 366 hektarów, z czego 237 hektarów to winnice, położona jest na granicy gminy Montepulciano i Cortony; drugi o łącznej powierzchni 142 hektarów, w tym 103 hektarów winnic, rozciąga się na Montepulciano na trzy najbardziej znane podstrefy do produkcji wspaniałych czerwonych win, Cervognano, Santa Pia i Gracciano.

Wino La Braccesca Vino Nobile Di Montepulciano - Opinie klientów

Dodaj opinię

Wino La Braccesca Vino Nobile Di Montepulciano

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki