Château Rieussec “R” de Rieussec Blanc Sec Bordeaux

169,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Château Rieussec “R” de Rieussec Blanc Sec Bordeaux

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: Bordeaux AOC

Szczepy: Sémillon: 51%, Sauvignon Blanc: 49%

Kolor: Białe

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o pięknym jasno żółtym odcieniu z zielonymi refleksami. Nos wypełniają aromaty owoców  egzotycznych, ananasa, agrestu oraz zielonego jabłka. Na podniebieniu pełne o przyjemnej zwartej strukturze, jednocześnie żywe i delikatne otoczone nutami dojrzałych owoców z nutą zielonego jabłka, kokosa oraz mineralnymi nutami.

Sugestie kulinarne: owoce morza, ryby, drób, szynki iberyjskiej.  bk17

 

 

Będący własnością Domaines Barons de Rothschild (Lafite) od 1984 roku, Château Rieussec znajduje się w samym sercu winnic Sauternes. W XVIII wieku Château Rieussec należał do mnichów karmelitów z Langon iw klasyfikacji z 1855 roku; jakość terroir Rieussec została uznana za pierwszy wzrost Sauternes i Barsac.

Winnica rozciąga się na pograniczu Fargues i Sauternes, winorośl pokrywa 93 ha żwirowej gleby pokrytej osadami aluwialnymi. Winorośl składa się głównie z klasycznego grona Sauternes, Sémillon (90%), uzupełnionego przez Sauvignon (7%) i Muscadelle (3%). Stosowane są tradycyjne techniki Sauternes, a winogrona są zbierane w kilku selektywnych zbiorach, gdy winogrona dojrzewają i rozwija się botrytis cinerea („szlachetna zgnilizna”). Zbiory rozłożone są na sześć do ośmiu tygodni.

Château Rieussec “R” de Rieussec Blanc Sec Bordeaux - Opinie klientów

Dodaj opinię

Château Rieussec “R” de Rieussec Blanc Sec Bordeaux

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski