Planeta Chardonnay Sycylia

207,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

PLANETA CHARDONNAY SYCYLIA

 

Kraj: Włochy

Region: Sycylia

Winogrona: 100% Chardonnay

Lokalizacja: Sambuca di Sicilia (AG)

Klimat   Wysokość: Ulmo: 250 m npm, Marokoli: 415 m npm

DOC Menfi Chardonnay

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% Som

W smaku intensywne, bogate i owocowe z maślanym wykończeniem. Aromaty brzoskwiń i kremu waniliowego, nuty orzechów z dodatkiem miodu. Lekko wyczuwalne drewno podkreśla bukiet złożony z owoców. Wino wysoko sklasyfikowane do pierwszej 10 win Chardonnay z Europy.

Winnice Planety obejmują obszar pomiędzy Menfi a Sambuca na Sycylii, w prowincji Agrigento. Eksperymenty rodziny Planeta z winem miały swój początek w 1985 roku i, co warto podkreślić, od początku położono nacisk na wina jakościowe. Zasadzenie i adaptacja popularnych szczepów międzynarodowych, odzyskanie najlepszych historycznych apelacji D.O.C z Sycylii, oraz eksperymenty z odmianami z innych regionów Włoch na ziemi sycylijskiej stały się kluczem do sukcesu wytwórni Planeta.

Dziesięć lat później pojawiły się pierwsze butelki z winem Planeta, a dziś są sprzedawane na całym świecie, producent zaś zyskał opinie jednego z najlepszych na Sycylii. Alessio, Francesca i Santi Planeta kierują rodzinną firmą, produkując wina najwyższej jakości. Posiadłości Planety obejmują 4 obszary upraw winorośli: Sambuca di Sicilia, Menfi, Noto, Vittoria - łączna powierzchnia tych działek wynosi 300 ha.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino, które stało się obrazem zmian w winie sycylijskim. Powstała z pragnienia sukcesu w rywalizacji ze światem w produkcji tego szlachetnego i rozpowszechnionego grona. Po długim procesie, który rozpoczął się w 1985 roku, pełnym niespodzianek i sukcesów, dziś Planeta Chardonnay jest ikoną całej Sycylii. Winorośl Ulmo i Maroccoli, z których jest produkowana, są wyjątkowe ze względu na swój wygląd i terroir. Fermentacja i dojrzewanie we francuskim drewnie, starannie i precyzyjnie ocenione, dostarcza wina wyjątkowego ze względu na swój wdzięk i moc.

Planeta Chardonnay Sycylia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Planeta Chardonnay Sycylia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad