Planeta Chardonnay Sycylia

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

PLANETA CHARDONNAY SYCYLIA

 

Kraj: Włochy

Region: Sycylia

Winogrona: 100% Chardonnay

Lokalizacja: Sambuca di Sicilia (AG)

Klimat   Wysokość: Ulmo: 250 m npm, Marokoli: 415 m npm

DOC Menfi Chardonnay

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% Som

W smaku intensywne, bogate i owocowe z maślanym wykończeniem. Aromaty brzoskwiń i kremu waniliowego, nuty orzechów z dodatkiem miodu. Lekko wyczuwalne drewno podkreśla bukiet złożony z owoców. Wino wysoko sklasyfikowane do pierwszej 10 win Chardonnay z Europy.

Winnice Planety obejmują obszar pomiędzy Menfi a Sambuca na Sycylii, w prowincji Agrigento. Eksperymenty rodziny Planeta z winem miały swój początek w 1985 roku i, co warto podkreślić, od początku położono nacisk na wina jakościowe. Zasadzenie i adaptacja popularnych szczepów międzynarodowych, odzyskanie najlepszych historycznych apelacji D.O.C z Sycylii, oraz eksperymenty z odmianami z innych regionów Włoch na ziemi sycylijskiej stały się kluczem do sukcesu wytwórni Planeta.

Dziesięć lat później pojawiły się pierwsze butelki z winem Planeta, a dziś są sprzedawane na całym świecie, producent zaś zyskał opinie jednego z najlepszych na Sycylii. Alessio, Francesca i Santi Planeta kierują rodzinną firmą, produkując wina najwyższej jakości. Posiadłości Planety obejmują 4 obszary upraw winorośli: Sambuca di Sicilia, Menfi, Noto, Vittoria - łączna powierzchnia tych działek wynosi 300 ha.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino, które stało się obrazem zmian w winie sycylijskim. Powstała z pragnienia sukcesu w rywalizacji ze światem w produkcji tego szlachetnego i rozpowszechnionego grona. Po długim procesie, który rozpoczął się w 1985 roku, pełnym niespodzianek i sukcesów, dziś Planeta Chardonnay jest ikoną całej Sycylii. Winorośl Ulmo i Maroccoli, z których jest produkowana, są wyjątkowe ze względu na swój wygląd i terroir. Fermentacja i dojrzewanie we francuskim drewnie, starannie i precyzyjnie ocenione, dostarcza wina wyjątkowego ze względu na swój wdzięk i moc.

Planeta Chardonnay Sycylia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Planeta Chardonnay Sycylia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk