W latach osiemdziesiątych rodzina Padín-Garrido uruchomiła niewielki projekt biznesowy polegający na sprzedaży wina albarino na rosnącym rynku regionalnym, z wiedzą i doświadczeniem zgromadzonym przez lata, produkującym własne wino ręcznie. Galicja ma długą tradycję uprawy winorośli, którą Rzymianie spopularyzowali w uprawie winorośli, a później Camino de Santiago wpłynęło na techniki produkcji. Tak więc, pomimo wywozu tych win do połowy Europy od późnego średniowiecza, przez wieki, Galicjanie mieli przywilej cieszenia się jednym z najbardziej cenionych białych win na świecie. W 1980 r. Ustanowiono specjalne oznaczenie Albarino, ale wejście Hiszpanii do UE wymagało stworzenia nazwy pochodzenia Rias Baixas pod koniec dekady, i to był początek udanej podróży, którą podjął Albarino Rias Baixas, pozycjonując się w Nie ma czasu wśród najlepszych win na świecie. Z kolei jest to punkt zwrotny, dzięki któremu w 1989 roku firma Manuel Padín i Carmen Garrido zostaje przekształcona w Bodegas Pablo Padín, co pozwala projektowi rodzinnemu mieć lepszą infrastrukturę i wdrażać najnowocześniejsze technologie, co razem z świetny zespół profesjonalistów, umożliwia produkcję najbardziej uznanych win Rias Baixas przez prestiżowe międzynarodowe konkursy i wyspecjalizowanych krytyków. Zbliżając się do 25-lecia, Bodegas Pablo Padín zachowuje cały entuzjazm i witalność, aby kontynuować udoskonalanie, aby urzekać i zaskakiwać za każdym razem, gdy nasze wina zostaną odkorkowane.

SEGREL i Albarinos EIRAL są wynikiem starannego przygotowania i wprowadzają na rynek wina świeże, intensywnie aromatyczne, zrównoważone i miłym smaku dla podniebienia, z elegancką nutą kwasowości, aby wina były ożywione.

Segrel to nazwa, z wyjątkiem średniowiecznego liryki języka galicyjsko-portugalskiego, która została mu dana przez trubadura lub poetę, który należał do niższej szlachty, a towarzyszyła mu jego minstrelka w tłumaczeniach sądowych cantigas, wiersze z lirycznej szkoły, które są pierwszymi manifestacja literatury galicyjskiej. Segrel łączy w sobie godność i pomysłowość trubadura z umiejętnościami i pasją minstrela. W Bodegas Pablo Padín pracujemy z entuzjazmem, łącząc zgromadzoną wiedzę i doświadczenie z technologicznymi trendami i innowacjami, aby produkować wina Rias Baixas Albarino zdolne do uchwycenia chwil i podbicia zmysłów tych, którzy pozwalają się uwieść ich doskonałości. W unikalnym klimacie Rias Baixas, Albarino dzieli te same mineralne gleby i chłodny klimat z innymi renomowanymi regionami produkującymi białe wina, w tym z francuską Doliną Loary, Nową Zelandią i Renem w Niemczech. Wina Rias Baixas są wysoko doceniane na całym świecie i mocno konkurują z najlepszymi białymi wina na rynku globalnym wina.

Produkty producenta