Telish Wine Cellar został zbudowany pod koniec 1960 roku, ale jego nowa historia zaczęła się w 1999 roku, kiedy Jair Agopian kupił winnicę od państwa i natychmiast rozpoczęła produkcję bestsellerów Telish Merlot i Telish Cabernet Sauvignon . Tak więc Telish Merlot i Telish Cabernet Sauvignon były pierwszymi winami wyprodukowanymi pod ręką Jaira Agopiana. Telish winnica zaczęła produkować wysokiej jakości win w dobrej cenie do ceny, a od tego czasu na czele wprowadzania innowacji dla klientów. W 2002 roku Telish Winery stała się pierwszym producentem wina na bułgarskim wprowadzać na rynek swoje produkty w opakowaniach typu Bag-in-Box.  Winery Telish & Castra Rubra Seria Tt i Tt Lux, która łączy nazwę winnicy i nazwę producenta, odzwierciedla twierdzenie, że jest jednym z najlepszych producentów o najlepszym stosunku jakości do ceny. Do dziś jest to podstawowa idea Telish : oferować na rynku uczciwe wina o sprawdzonej jakości . Winnicy stworzył wielkie oczekiwania i zdobył szacunek poprzez „uczciwych” win produkuje i konsekwencja w jej wysiłkach zmierzających do zaspokojenia swoich klientów. Z biegiem czasu Telish znacznie zwiększył swój wybór win , z których niektóre zawierają nowe i niezwykłe kreacje dla bułgarskich producentów wina, takich jak Telish Sangiovese & Merlot i Telish Alicante Bouche & Merlot. Telish Winery brał udział w wielu międzynarodowych konkursach winiarskich , udowadniając swoją jakość i smak całym świecie. Wina telijskie można znaleźć w ponad 15 krajach na trzech kontynentach, w tym w Niemczech . Dzięki innowacjom i chęci stworzenia czegoś nowego Telish jest liderem w tworzeniu i tworzeniu nowego wizerunku wina, co sprawia, że bułgarskie wino wyznacza trendy na przyszłość. W 2006 roku rozpoczęła się budowa Winnicy Castra Rubra , która jest prawdziwym dziełem sztuki, architektonicznym klejnotem wyposażonym w najnowsze technologie i najnowocześniejszy sprzęt. Standardem jest jednocześnie deklaracja Castra Rubra o najwyższej jakości i minimalnym wpływie zewnętrznym na winogrona i wino , co jest w pełni z tym zgodne.

 

Założyciele Castra Rubra wybrali to miejsce nie tylko ze względu na fenomenalne warunki do uprawy najlepszych winnic, ale także ze względu na bardzo dobre nasłonecznienie, luźne gleby o wyjątkowym i zróżnicowanym składzie drenażu, a przede wszystkim dlatego, że miejsce to jest bardzo bogate w historii. Michel Rolland to osobą, która stworzyła wina i kieruje zespołem młodych enologów Castra Rubra Winery. Michel Rolland jest najważniejszym przedstawicielm współczesnego winiarskiego świata. Michel Rolland jest nie tylko wyłącznym konsultantem winnicy , ale także guru wszystkich nowoczesnych winiarzy . To zaszczyt dla Castry Rubramieć go jako członka ich zespołu i wierzą, że jest to przywilej dla całego bułgarskiego wina . W winnicy Castra Rubra stale pracuje dwóch młodych i utalentowanych enologów . Są to Plamena Kostova i Anton Dimitrov. Entuzjastyczni i ambitni, są nową nadzieją bułgarskiego wina . Na uwagę zasługuje również nazwisko dyrektora zarządzającego Tzvetana Georgieva, który zajmuje się wszystkim w Castra Rubra i jej winnicami .

 

Castra Rubra to łacińska nazwa, która dosłownie oznacza czerwoną fortecę. Twierdza ta została odkryta przez bułgarskich archeologów w 2007 roku. W rzeczywistości 15 wieków temu w tym miejscu znajdowała się mityczna forteca bizantyjska o strategicznym położeniu. Po raz pierwszy wykopaliska archeologiczne wykazały, że miejsce to zamieszkiwało kilka różnych grup etnicznych. Twierdza znajdowała się na starożytnym ważnym szlaku handlowym Via Diagonalis , który łączył Europę z Orientem. Jeszcze dzisiaj widać ślady wielkiej przekątnej droga zbudowana przez bizantyjskiego ludzi do łączenia Rzymie i Konstantynopolu . Poświęcili jedno ze swoich najbardziej udanych windo tej drogi - Via Diagonalis. Wykopaliska udowodniły, że Castra Rubra była nie tylko twierdzą, ale także osadą i prawdopodobnie dużym kompleksem, który mieścił strudzonych podróżników i karawany. Postanowili więc zasadzić winnicę Castra Rubra i nowe winnice wokół tego historycznego miejsca. Prace rozpoczęły się w 2004 roku, a teraz obsadzili 200 hektarów odmianami, które uznali za bardzo odpowiednie dla tego terroir. W winnice Castra Rubra sadzi się z Cabernet Sauvignon, Merlot, Alicante Bouschet, Sangiovese, Pinot Noir, Cabernet Franc, Sauvignon Gris, Sauvignon Blanc, Grenache Blanc, Syrah, Petit Verdot i oczywiście lokalnej dumy - Rubin i mavrud.

 

Telish Chardonnay

Telish Merlot

Produkty producenta