Domaines Delon Château Nénin w przededniu zbiorów w 1997 r. Jean-Hubert Delon zakupił Château Nénin, który należał do jego kuzynów, rodziny Despujol, od 1847 r. Natychmiast przystąpiono do poważnej restrukturyzacji winnicy

Dokonano przeglądu metod przycinania i pielęgnacji, ziemia została osuszona, winorośl została przesadzona lub wykorzeniona, a sprzęt zmodernizowany. Piwnice do leżakowania i przechowywania zostały rozbudowane i całkowicie przebudowane, dodano klimatyzację. Nowy pokój kadzi, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, został zbudowany, aby zakończyć całkowitą transformację nieruchomości. Winnice Chateau Nenin rosną na jednym kawałku ziemi, z wyjątkiem jednej działki. W Pomerol, gdzie rzadko zdarza się, by osiedle przekroczyło 10 hektarów, winnica Château Nénin jest uważana za bardzo dużą, z 32 hektarami winorośli w produkcji. W konsekwencji jego terroir obejmuje wiele zróżnicowanych gleb, które charakteryzują Pomerol. Składa się głównie z pokładów oligocenu pokrytych aluwialnymi formacjami żwirowymi Dordogne; krzemionkowe i żwirowe, kwarcowe, granitowe, żelazne i bazaltowe. Winnice Château Nénin rosną na wielkich gliniasto-żwirowych terroirach płaskowyżu Pomerol.

Pomerol Wina

Wina Château Nénin Pomerol

Dobre wina Pomerol

Nenin Grand vin Pomerol wino według rodziny Delon, Château Nénin jest uosobieniem wspaniałego Pomerola "vin de garde" (wina do leżenia). Łączy w sobie siłę i elegancję, złożoność i równowagę, czystość i refe- rencję. Stopniowy wzrost wartości Cabernet Franc w winnicach daje winu napięcie, rozróżnienie i świeżość. Aby naprawdę docenić zdolność starzenia się Grand Vin, być może trzeba być cierpliwym. Podobnie jak wszystkie wspaniałe wina Pomerol vins de garde, Château Nénin kwitnie z biegiem czasu.

Dobry Pomerol

Fuga de Nénin Pomerol została stworzona i sprzedana po raz pierwszy w 1997 roku. Fuga wywodzi się z glin piaszczysto-glinianych znajdujących się we wschodniej części winnic Château, a także z młodych winorośli zasadzonych na wielkich terasach płaskowyżowych. Drugie wino Pomerol jest typowym przykładem uroku wina Pomerol. Fuga to odniesienie do muzyki; oznacza powtórzenie głównego tematu. Ta nazwa ma sens, gdy smakujesz wino - Fuga bardzo dobrze uzupełnia tonalność starszego rodzeństwa, jednocześnie zapewniając własną atrakcyjną i zabawną interpretację. Wina są gładkie i jedwabiste i można je zjeść wcześniej niż Grand Vin.

Produkty producenta