Johnnie Walker Whisky najbardziej rozpoznawalna i najczęściej kupowana Whiski w Polsce i na świecie. Johnnie Walker Whisky marka szkockiej whisky mieszanej (blended), produkowana w Kilmarnock w Szkocji przez firmę Diageo. Początki whisky Johnnie Walker miały miejsce w 1820 w Kilmarnock. Sklepikaż z pasji do twozenia czegoś więcej niż przeciętne produkty łączył różne gatunki herbat w celu poprawienia i wzbogacenia ich indywidualnego smaku i aromatu. Po kilku latach wykorzystał zdobyte umiejętności do tworzenia blendów, czyli mieszanek sporządzanych z wielu gatunków szkockiej whisky. Alexander Walker szczególnie cenił sobie mieszankę Old Highland Whisky (pierwowzór dzisiejszej Johnnie Walker Black Label). Old Highland Whisky Aleksandra Walkera zdobyła uznanie na m.in. australijskim i nowozelandzkim rynku. Synowie Aleksandra Walkera – Aleksander II i John Patterson zjeli się dystrybucją i promocją Johnnie Walker Whisky patrzą globalnie. W roku 1909 wypuścili pierwszą linię Striding Man ,,Kroczący Gentleman” w Polsce Johnnie Walker Whisky nazywany Jaś Wędrowniczek…

Marki whisky Johnnie Walker

Blue Label Johnnie Walker Whisky składa się z szesnastu składników z których główne to whisky typu single malt: Royal Lochnagar z gór, Benrinnes ze Speyside oraz Caol Ila z wyspy Islay.

Blue Label Johnnie Walker Whisky jest wybitnym trunkiem, który urzeka aromatem i smakiem. Wysokiej klasy Whisky można że arcydzieło. Whisky zawiera unikatową mieszankę, której najstarsze składniki musiały dojrzewać w beczkach ponad 60 lat.

Gold Label Centenary Blend Whisky powstała, aby uczcić 175 rocznicę zapoczątkowania dynastii Walkerów. Oceny pozytywne.

Green Label Johnnie Walker Whisky znana jako Pure Malt mieszanka czystych single malts; whisky jęczmienne, bez dodatków żytnich, z regionu Island i Speyside połączono, by stworzyć kompozycję Green Label.

Najbardziej charakterystyczne z użytych do wytworzenia Green Label whisky to Talisker, Linkwood, Cragganmore, Caol Ila. Każda z nich leżakowała przez co najmniej 15 lat w dębowej beczce.

Black Label Whisky Johnnie Walker pierwsza nazwa Extra Special Old Highland. Whisky ta składa się z ponad 40 pojedynczych gatunków whisky, z których najmłodsza dojrzewała przynajmniej 12 lat. Wiodące gatunki whisky w Johnnie Walker Black Label to Cardhu oraz Caol Ila.

Red Label Johnnie Walker Whisky najbardziej popularna, najlepiej sprzedająca się Whisky na świecie. Whisky na poprawę humoru.

Produkty producenta