Tolpuddle Vineyard of Australia’s  Winnica Tolpuddle została założona w 1988 roku i wzięła swoją nazwę od Tolpuddle Martyrs: angielskich skazańców przetransportowanych na Tasmanię za utworzenie związku rolniczego. Przywódca Męczenników, George Loveless, odsiedział część swojego wyroku pracując na posiadłości w pobliżu Richmond, której częścią jest obecnie winnica Tolpuddle. Winnica jest obsadzona dojrzałymi winoroślami Chardonnay i Pinot Noir, zwrócona w kierunku północno-wschodnim i łagodnie opadająca od Back Tea Tree Road. Gleba to lekka krzemionka na piaskowcu i umiarkowany wigor, zapewniający dobrze zbalansowane winorośle, dające winogrona o wspaniałym smaku i intensywności. W 2006 roku winnica Tolpuddle zdobyła inauguracyjną nagrodę Tasmanian Vineyard of the Year, odzwierciedlając wydajność tego wyjątkowego i wyróżniającego się miejsca.

Tolpuddle Vineyard Pinot Noir Tasmania Australia To wino, którego jeszcze nie widzieliśmy z Tolpuddle. Ma tak dobrze wyselekcjonowaną złożoność i wpływ całej grupy (40%) znajduje się w słodkim miejscu. Jest skoncentrowany, a jednocześnie tak elegancki, a żywa świeżość, która przenika każdy aspekt nosa i podniebienia, jest uderzająca. Aromaty czerwonych owoców, takich jak malina, truskawka, czerwona wiśnia i czerwona śliwka są oprawione w przyprawę i zapach. Podniebienie ma tak imponującą definicję i wyrazistość, a taniny są tak szczegółowe, delikatne i wyraźne. Skoncentrowana czerwień i ciemniejsze wiśnie są mięsiste, ale elegancko skupione, a kwasowość tak wyraźnie to wszystko podkreśla. Tak do picia teraz i przynajmniej przez dekadę.

Tasmania, mała wyspa na południe od kontynentalnej Australii, jest domem dla dramatycznych gór, parków narodowych i rozległych zatok z krystalicznie czystą wodą. To dość spektakularne tło dla jednych z najlepszych australijskich win, jedzenia i kulturalnych doświadczeń. Winorośl po raz pierwszy zasadzono na początku XIX wieku, ale z uwagi na dużą część skupienia się na winie na kontynencie australijskim, rzeczy tak naprawdę nie zaczęły się aż do lat 50. XX wieku. Produkcja wina na Tasmanii może być niewielka, wytwarzając mniej niż 1% rocznego wina Australii, ale odpowiada za ponad 4% jego całkowitej wartości, osiągając jedne z najwyższych premii za wino i winogrona winiarskie.Tasmania to jeden region winiarski (oznaczenie geograficzne), z siedmioma odrębnymi i zróżnicowanymi obszarami uprawy winorośli. Klimat jest chłodny pod względem szerokości geograficznej, a nie wysokości, a pogoda jest bardzo zmienna. Wyspa jest miotana przez wiatry ze wszystkich kierunków i może walczyć z deszczem i mrozem. To środowisko wysokiego ryzyka zapewnia wielką nagrodę i różnorodność, jeśli chodzi o wina z wyspy. Winiarze z Tasmanii, od krzepkich w trzecim pokoleniu po pionierów pierwszego pokolenia, wykorzystują chłodny klimat regionu i wyrażają wyjątkowy charakter i terroir wyspy za pomocą różnorodnych i pysznych win. Obecnie na Tasmanii można znaleźć wiele odmian winogron, a producenci stale wprowadzają innowacje i eksperymentują. Ale gwiazdą jest Pinot Noir, reprezentujący prawie połowę nasadzeń na wyspie zarówno dla wina niemusującego, jak i musującego. Zanurz palce u stóp i kubki smakowe we wspaniałym świecie Tassie Pinot Noir. Poznaj ekscytującą scenę Pinot Noir na wyspie z winiarzami Peterem Caldwellem (Dalrymple Vineyards), Jeremy Dineen (Josef Chromy Wines) i Rebeccą Duffy (Holm Oak Vineyards). Winiarze dzielą się swoimi doświadczeniami z winnicy i winnicy, a także spojrzeniem na region i wina. Dowiedz się, co jest wyjątkowego w Tasmanii i dlaczego jest tak popularnym (a raczej fajnym miejscem!) Pinot Noir. Odkryj możliwości i wyzwania związane z tą odmianą winorośli, dowiedz się, czego uczą się winiarze i jak się dostosowują. Podczas webinaru Peter, Jeremy i Rebecca degustują wina z Josef Chromy Wines, Dalrymple Vineyards, Tolpuddle Vineyard, Tamar Ridge, Holm Oak Vineyards oraz Sailor Seeks Horse i dyskutują o tym, co sprawia, że ​​każdy z nich jest charakterystyczny dla Tasmańczyka.

 

Zobacz wina Australii

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz