Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

El Esteco Chanar Punco

259,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chanar Punco El Esteco

 

Kraj: Argentyna

Producent: El Esteco

Region: Salta, Chañar Punco

Szczepy: 65% Malbec, 35% Cabernet Sauvignon

Rodzaj: Czerwone, wytrawne

Cukier resztkowy: 3,15 g / l,

Kwasowość: 5,94 g / l, pH: 3,60

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15,5%, PAW

 

Wegańskie / Wegetariańskie

Wino Chanar Punco skomponowane z kilku szczepów winogron rosnących na wysokości 2000 m n.p.m.. Terro pozwala stworzyć wina z wyjątkową osobowością i bogatą strukturą. Gran Vino Tinto Argentino, którego wyprodukowano jest kompozycją ręcznie zbieranych gron. Winifikacja każdej odmiany przebiegała oddzielnie, a fermentacja malolaktyczna odbywała się w beczkach z francuskiego dębu, w których następnie wino dojrzewało przez 18 miesięcy. Barwa intensywna, bardzo ciemna z fioletowymi refleksami. Aromat śliwek w czekoladzie, rodzynek i ziół. W smaku ciemne i czerwone, dojrzałe owoce, interesująca mineralność, pełna struktura z idealnie wkomponowaną taniną i długi finisz. Polecane do steków: New York Strip, Brisket, Minute Steak, twardych serów, dojrzewających wędlin.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino El Esteco Chanar Punco ujawnia złożone aromaty ciemnych owoców, z dominacją dojrzałej śliwki i kwiatów dębu. Wino pełne, skoncentrowane, bogate w smaki ciemnych owoców, czekolady, pieczonych śliwek i nut zielnych. Podniebienie jest złożone i eksploduje, a jego koncentracja smaku jest wsparta mocnymi, soczystymi taninami. Sugestie kulinarne: Steki argentyńskie, doskonale pasuje Chuck Roll, Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Chañar Punco to wyjątkowy podregion otoczony górami Quilmes, położony na południowy zachód w dolinie Calchaquí. Na 2000 metrów nad poziomem morza terroir ma unikalne cechy. Słaba, kamienista i wapienna gleba w połączeniu z niewielkim obciążeniem cieplnym, promieniowanie, w miesiącach poprzedzających zbiór, pozwala winogronom powoli rozwinąć maksymalną ekspresję. Orientacja winnic przebiega z północy na południe, umożliwiając umiarkowane wiatry z północy w celu poprawy mikroklimatu czaszy. Woda destylowana jest pompowana głęboko z gleby i stosowane jest nawadnianie kroplowe. Skoncentrowane wiązki małych ziaren wybrane z najlepszych rzędów paczek zbiera się ręcznie w plastikowych pojemnikach o masie 18 kg. Drugi wybór odbywa się w obszarze kruszenia. Maceracje przedfermentacyjne przeprowadza się w temperaturze 7 ° C, a do fermentacji alkoholowej stosuje się drożdże rodzime. Przed fermentacją malolaktyczną każdą odmianę umieszcza się w nowych beczkach z francuskiego dębu o pojemności 225 litrów, gdzie proces fermentacji jest prowadzony i dojrzewa przez 18 miesięcy. Mieszanka jest definiowana po intensywnym wyborze najlepszych 8 beczek. Butelkowane bez stabilizacji i filtracji w celu zachowania esencji wina.

El Esteco Chanar Punco - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Chanar Punco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki