Wino El Esteco Chanar Punco

259,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chanar Punco El Esteco

 

Kraj: Argentyna

Producent: El Esteco

Region: Salta, Chañar Punco

Szczepy: 65% Malbec, 35% Cabernet Sauvignon

Rodzaj: Czerwone, wytrawne

Cukier resztkowy: 3,15 g / l,

Kwasowość: 5,94 g / l, pH: 3,60

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15,5%, PAW

 

Wegańskie / Wegetariańskie

Wino Chanar Punco skomponowane z kilku szczepów winogron rosnących na wysokości 2000 m n.p.m.. Terro pozwala stworzyć wina z wyjątkową osobowością i bogatą strukturą. Gran Vino Tinto Argentino, którego wyprodukowano jest kompozycją ręcznie zbieranych gron. Winifikacja każdej odmiany przebiegała oddzielnie, a fermentacja malolaktyczna odbywała się w beczkach z francuskiego dębu, w których następnie wino dojrzewało przez 18 miesięcy. Barwa intensywna, bardzo ciemna z fioletowymi refleksami. Aromat śliwek w czekoladzie, rodzynek i ziół. W smaku ciemne i czerwone, dojrzałe owoce, interesująca mineralność, pełna struktura z idealnie wkomponowaną taniną i długi finisz. Polecane do steków: New York Strip, Brisket, Minute Steak, twardych serów, dojrzewających wędlin.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino El Esteco Chanar Punco ujawnia złożone aromaty ciemnych owoców, z dominacją dojrzałej śliwki i kwiatów dębu. Wino pełne, skoncentrowane, bogate w smaki ciemnych owoców, czekolady, pieczonych śliwek i nut zielnych. Podniebienie jest złożone i eksploduje, a jego koncentracja smaku jest wsparta mocnymi, soczystymi taninami. Sugestie kulinarne: Steki argentyńskie, doskonale pasuje Chuck Roll, Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Chañar Punco to wyjątkowy podregion otoczony górami Quilmes, położony na południowy zachód w dolinie Calchaquí. Na 2000 metrów nad poziomem morza terroir ma unikalne cechy. Słaba, kamienista i wapienna gleba w połączeniu z niewielkim obciążeniem cieplnym, promieniowanie, w miesiącach poprzedzających zbiór, pozwala winogronom powoli rozwinąć maksymalną ekspresję. Orientacja winnic przebiega z północy na południe, umożliwiając umiarkowane wiatry z północy w celu poprawy mikroklimatu czaszy. Woda destylowana jest pompowana głęboko z gleby i stosowane jest nawadnianie kroplowe. Skoncentrowane wiązki małych ziaren wybrane z najlepszych rzędów paczek zbiera się ręcznie w plastikowych pojemnikach o masie 18 kg. Drugi wybór odbywa się w obszarze kruszenia. Maceracje przedfermentacyjne przeprowadza się w temperaturze 7 ° C, a do fermentacji alkoholowej stosuje się drożdże rodzime. Przed fermentacją malolaktyczną każdą odmianę umieszcza się w nowych beczkach z francuskiego dębu o pojemności 225 litrów, gdzie proces fermentacji jest prowadzony i dojrzewa przez 18 miesięcy. Mieszanka jest definiowana po intensywnym wyborze najlepszych 8 beczek. Butelkowane bez stabilizacji i filtracji w celu zachowania esencji wina.

El Esteco Chanar Punco - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Chanar Punco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 167 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski