El Esteco Cabernet Sauvingon

87,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

El Esteco Cabernet Sauvingon

 

Kraj: Argentyna

Producent: El Esteco ,

Region: Valles Calchaquies

Podregion: Salta

Własność: Grupo Penaflor

Prowadzona przez: Trapiche

Winnica: Las Mercedes

Szczepy: Cabernet Sauvignon

Rodzaj: Czerwone, wytrawne

Cukier resztkowy: 3,85 g / l,

Kwasowość; 5,92 g / l, pH: 3,80

Pojemność: 0.75l

Alk. 14%  PAW

 

Cabernet El Esteco powstaje z dojrzałych mocno skoncentrowane gron, które zbierane są ręcznie do małych koszyków. Fermentacja malolaktyczna zachodzi w beczkach z francuskiej i amerykańskiej dębiny, w których następnie wino dojrzewa przez rok. Wino jest butelkowane bez filtracji i dalej dojrzewa w winiarni przez minimum 6 miesięcy. Wino Cabernet Salta wyróżnia przejrzysta, rubinowa barwa. W bukiecie typowy Cabernet z doliny Calchaqui – pełen czerwonych owoców, z silnym akcentem pieprzu. W smaku krągłe i pełne. Ciemne owoce i czekolada z idealnie zintegrowaną krągłą taniną. Polecane do dziczyzny, gulaszu na bazie czerwonych mięs i do twardych serów.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Na Ziemi jest niewiele miejsc, w których magia naprawdę się dzieje. Jednym z nich jest z pewnością dolina Calchaqui, w której znajduje się winnica El Esteco. Ta dolina, położona ponad 1800 metrów | 6000 stóp ukryta na północy Argentyny, wykazuje pewne unikalne cechy. Słabe gleby aluwialne; wysoka ekspozycja na słońce; niska wilgotność; a szeroka amplituda termiczna sprawia, że ​​dolina Calchaqui jest wyjątkowym regionem winiarskim. Właśnie na terenach Salta powstał dorodny w stu procentach Cabernet Sauvignon. Barwa wina ciemno granatowa z czerwonymi refleksami. Aromaty złożone powoli ujawniające czerwoną porzeczkę przeplatającą się z ciemną śliwką, czekoladą, wanilią i skórą. Na tel przypraw, ciemne czerwone owoce leśne zaczynają dominować coraz to intensywniej z upływem dłuższego dotlenienia wina. W ustach bogactwo owoców, obudowane słodką i ciężką taniną. Dobrze wykonany Cabernet. Niełatwo stworzyć wino dobrze skoncentrowane i trwałe w smaku. Wile czynników i ciężkie pracy poswięcona aby uzyskać efekt dobrego Cabernet Sauvignon. Skoncentrowane wiązki małych ziaren zbiera się ręcznie w plastikowych pojemnikach o masie 18 kg. Prefermentacyjne maceracje w 5 ° C w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie zarówno rodzimych, jak i wybranych drożdży do procesu fermentacji. Maceracje po fermentacji, sumuj 25 dni. Naturalna fermentacja malolaktyczna jest przeprowadzana zarówno w amerykańskich, jak i francuskich beczkach pierwszego, drugiego i trzeciego zastosowania. Po zakończeniu tego procesu wino dojrzewa w tych samych dębowych beczkach przez 12 miesięcy. Dokonano starannego wyboru beczek, szukając jasnego prażonego dębu, aby wyróżnić się świeżością owoców. Wino jest butelkowane niefiltrowane i przechowywane w winnicy przez 6 miesięcy. Sugestie kulinarne: Duszone mięsa, pasztet drobiowy, kaczka pieczona, indyk pieczony, polędwica wołowa sparzona w ziołach, cielęcina w żurawinie, ryby smażone w sosach, makarony w sosach grzybowych, sery dojrzewające.

El Esteco Cabernet Sauvingon - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Cabernet Sauvingon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski