Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Riesling Heiligenstein Lyra

289,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Weingut Brundlmayer Riesling Heiligenstein Lyra Kamptal

 

Kraj: Austria

Region: Kamptal

Producent: Weingut Brundlmayer

Szczep: Riesling

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75 l

 

Wino o aromatach kwiatu, drzewa cytrynowego pełne zapachów mirabelek i melona z niuansami ziołowo-mineralnymi. Wino wspaniale dojrzałe. Nazwa wina „Lyra” pochodzi od określenia metody prowadzenia krzewów winogron, wymyślonej przez W. Bründlmayera. Polecane do: ryby słodkowodne, dzikie ptactwo, skorupiaki. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Zöbinger Heiligenstein Lyra Riesling białe austriackie wino w pełni dojrzałe i jednocześnie o drobnym kośćcu, odsłaniając zwykły owocowy kalejdoskop z brzoskwinią z limonki i winnicy nad niuansami melisy i mentolu. Charakterystyczny i uroczy, skupiony i bardzo elegancki z równowagą szelki. Odrobina ananasa i papai łączy niezliczone inne oblicza na podniebieniu. Wzorcowy w delikatnej finezji i eleganckim stylu - rezerwat z wielu, wielu lat przyjemności. Z geologicznego punktu widzenia Zöbinger Heiligenstein jest nie tylko najstarszym, ale prawdopodobnie także najciekawszym miejscem naszej posiadłości. Około 20% naszych winnic Heiligenstein jest szkolonych w systemie krat Lyra. Winorośl rozwidla się w taki sposób, że gałęzie zdają się sięgać nieba jak czciciele słońca. Metoda ta podwaja ekspozycję na czasze i sprzyja napowietrzaniu, które poprawia fotosyntezę i zapobiega strasznym chorobom grzybów. Tarasowy stok Zöbinger Heiligenstein na południe i południowy zachód ma unikalną historię geologiczną, która zachowała się w tym szczególnym obszarze. Większość winorośli Heiligenstein jest hodowana tradycyjną metodą Guyota z jagodami wiszącymi 50-60 centymetrów nad ziemią. Około 30% winnic jest szkolonych w systemie krat Lyra (do celów doświadczalnych 1,4 ha obsadzono Cabernet Franc). Rozcieńczanie jest wykonywane zgodnie z wymaganiami, aby ograniczyć średnią wydajność do 3500-4000 litrów na hektar dla tej klasycznej wersji (Kamptal DAC). Odsłaniane podłoże skalne składa się z czerwonawo-brązowego piaskowca o wysokiej zawartości skalenia, gruboziarnistych zlepieńców i drobnego mułu. Osady te powstały około 250 - 280 milionów lat temu w suchych warunkach, w jeziorach, stawach i efemerycznych rzekach. Skały zawierają skamieniałe rośliny i żwiry z klastami ryolitów wulkanicznych. Loess zachowuje się tylko w kilku miejscach, w płytkich zagłębieniach.

 

Nagrody i wyróżnienia

96/100 ROBERT PARKER, THE WINO ADVOCATE 12/18

95/100 ANNE KREBIEHL, WINE ENTHUSIAST, 03/2019

94/100 STUART PIGOTT, JAMESSUCKLING.COM, 10/18

19/20 PRZEWODNIK PO WINACH GAULT & MILLAU 2019

95/100 FALSTAFF WEINGUIDE 2018/19

 

Riesling Heiligenstein Lyra - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-27

Weingut Bründlmayer Zöbinger Heiligenstein Lyra Riesling

W kieliszku Lyra Riesling Reserve Heiligenstein 1ÖTW Kamptal DAC od Weingut Bründlmayer ma jasny, jasnożółty kolor. Jeśli zawirujesz kieliszkiem, możesz dostrzec doskonałą równowagę w tym białym winie, ponieważ nie wyróżnia się ono wodnistością, syropowatością czy likierowością na ściankach kieliszka. To austriackie wino single-varietal prezentuje w kieliszku cudownie wyraziste nuty brzoskwiń, melona Gallia, nektarynek i owoców gwiaździstych. Dołączają do nich nuty innych owoców.

Na podniebieniu Lyra Riesling Reserve Heiligenstein 1ÖTW Kamptal DAC od Weingut Bründlmayer otwiera się przyjemnie wytrawnie, chwytliwie i aromatycznie. Finisz tego białego wina z regionu uprawy winorośli Dolnej Austrii, a dokładniej z Kamptal, które potrafi dobrze dojrzewać, w końcu urzeka pięknym pogłosem

Dodaj opinię

Riesling Heiligenstein Lyra

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki