Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

658,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

 

Kraj: Chile

Region: Maipo Valley

Apelacja: Puente Alto

Producent: Rothschild/Concha Y Toro

Szczep: 69% Cabernet Sauvignon, 24% Carmenere, 5% Cabernet Franc, 2% Petit Verdot

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15%

Rok: 2015

 

Wykonany z mieszanki klasycznych odmian Bordeaux, w których dominuje Cabernet Sauvignon, Almaviva jest wynikiem udanego spotkania dwóch kultur. Chile oferuje swoją glebę, klimat i winnice, podczas gdy Francja przyczynia się do produkcji wina i tradycji. Rezultatem jest wyjątkowo eleganckie i złożone wino. Jego wprowadzenie było ważnym kamieniem milowym w rozwoju win chilijskich, zarówno w samym Chile, jak i na rynku międzynarodowym. Śliwkowa czerwień z lekkim odcieniem terakoty na brzegach. Perfumowany aromatami kwiatów i nutami dymnego tytoniu i gliny. Suszone płatki róż i dojrzała śliwka ewoluują w kierunku żywicy i skóry. Całość otacza aromat figowych konserwy i liścia laurowego. Atak jest jedwabisty i zrównoważony z ładnymi, świeżymi, giętkimi taninami. Suszone kwiaty, kora sosnowa i runo leśne. Bardzo harmonijne i zwiewne wino o długotrwałym i gładkim wykończeniu. Wspaniały rocznik.

 

James Suckling - poniedziałek, 29 maja 2017 r

"Chwalebny i złożony nos tytoniu, jeżyny i ślady kamieni i kwiatów.Wzmianki o gorzkiej czekoladzie.Pełna, bardzo ciasna i zagęszczona.Liniowy kręgosłup nadaje tej formie i napięcia.Ma ten sam charakter na podniebieniu, a także cayenne i inne przyprawy. Wino Almaviwa doskonełe, ale to pokazuje bardziej drobno garbowane taniny.Tak zrównoważony i harmonijny.Mieszanka 69% cabernet sauvignon, 24% carmenere, 5% cabernet franc i 2% petit verdot.Potrzeba czterech lub pięciu lat w butelce, ale teraz radość smaku."

Wine Spectator

"Mocny i bogaty, jest pełen soczystych, ciemno-śliwkowych, wiśniowych i jagodowych smaków kompotowych, które są kremowe i bujne.Ślady francuskiej pieczeni i przypraw pojawiają się w postaci midwalatu, z długim zakończeniem, które jest eleganckie i pikantne. Cabernet Sauvignon, Carmenère, Cabernet Franc i Petit Verdot.Pij teraz przez 2023. Wykonano 15 000 skrzynek."

Wynik: 95, Kim Marcus, maj 2018 bk15 par

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro - Opinie klientów

Dodaj opinię

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

Dodaj opinię