Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

 

Kraj: Chile

Region: Maipo Valley

Apelacja: Puente Alto

Producent: Rothschild/Concha Y Toro

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15%

https://www.wina-bachus.pl/wina/chile/almaviva

Wykonany z mieszanki klasycznych odmian Bordeaux, w których dominuje Cabernet Sauvignon, Almaviva jest wynikiem udanego spotkania dwóch kultur. Chile oferuje swoją glebę, klimat i winnice, podczas gdy Francja przyczynia się do produkcji wina i tradycji. Rezultatem jest wyjątkowo eleganckie i złożone wino. Jego wprowadzenie było ważnym kamieniem milowym w rozwoju win chilijskich, zarówno w samym Chile, jak i na rynku międzynarodowym. Śliwkowa czerwień z lekkim odcieniem terakoty na brzegach. Perfumowany aromatami kwiatów i nutami dymnego tytoniu i gliny. Suszone płatki róż i dojrzała śliwka ewoluują w kierunku żywicy i skóry. Całość otacza aromat figowych konserwy i liścia laurowego. Atak jest jedwabisty i zrównoważony z ładnymi, świeżymi, giętkimi taninami. Suszone kwiaty, kora sosnowa i runo leśne. Bardzo harmonijne i zwiewne wino o długotrwałym i gładkim wykończeniu. Wspaniały rocznik.

 

James Suckling - poniedziałek, 29 maja 2017 r

"Chwalebny i złożony nos tytoniu, jeżyny i ślady kamieni i kwiatów.Wzmianki o gorzkiej czekoladzie.Pełna, bardzo ciasna i zagęszczona.Liniowy kręgosłup nadaje tej formie i napięcia.Ma ten sam charakter na podniebieniu, a także cayenne i inne przyprawy. Wino Almaviwa doskonełe, ale to pokazuje bardziej drobno garbowane taniny.Tak zrównoważony i harmonijny.Mieszanka 69% cabernet sauvignon, 24% carmenere, 5% cabernet franc i 2% petit verdot.Potrzeba czterech lub pięciu lat w butelce, ale teraz radość smaku."

Wine Spectator

"Mocny i bogaty, jest pełen soczystych, ciemno-śliwkowych, wiśniowych i jagodowych smaków kompotowych, które są kremowe i bujne.Ślady francuskiej pieczeni i przypraw pojawiają się w postaci midwalatu, z długim zakończeniem, które jest eleganckie i pikantne. Cabernet Sauvignon, Carmenère, Cabernet Franc i Petit Verdot.Pij teraz przez 2023. Wykonano 15 000 skrzynek."

Wynik: 95, Kim Marcus, maj 2018 bk15 par

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro - Opinie klientów

Dodaj opinię

Almaviva Baron Philippe de Rothschild Viña Concha y Toro

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki