Wino LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

 

Kraj: Chile

Region: Central Valley - Colhagua Valley

Producent: Luis Felipe Edwards

Szczep: 95% Carmeneré, 5% Cabernet Sauvignon

Kolor: czrwone

Rodzaj: wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy

     w dębowych beczkach

Temp. serwowania: 18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Winogrona do produkcji Gran Reserva Carmenere pochodzą z równiny na terenie farmy Puquillay. Winnica produkuje średnio 8 t/ha winogron i oferuje idealne warunki do optymalnego dojrzewania. Gleby są głębokie, kamieniste i dobrze przepuszczalne. Klimat jest tu suchy, nadmorski. Wino dojrzewa przez okres 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Wino ukazuje głęboki intensywny rubinowy odcień z aromatami dojrzałych czerwonych owoców, suszonych owoców, wiśni, oraz nutą tytoniu i pieprzu pochodzącą od leżakowania w beczkach. Na podniebieniu pełne o bogatym ciele, z nutami dojrzałych owoców, wiśni, jeżyn oraz nutą dębiny.

Sugestie kulinarne: Grillowane czerwone mięsa, jagnięcina, makarony,

 

Luis Felipe Edwards

Historia tej winnicy sięga 1976 roku, kiedy to Luis Felipe Edwards Sr. kupił farmę San José de Puquillay w pobliżu Nancagua oraz farmę Santa Bernardita de Pupilla w 1980 roku, obie w dolinie COLCHAGUA. Gospodarstwa te obejmowały duży obszar obsadzony winnicami o średnim wieku około 30 lat. Pan Edwards karczował te winnice i sadził krzewy nowoczesnych odmian winorośli. Wytwórnia zajmowała się wyłącznie produkcją wina beczkowego, które było odsprzedawane większym producentom. Jednak w 1994 roku firma ponownie skupiła się na produkcji własnego wina. Potem nastąpiły duże inwestycje w sprzęt technologiczny firmy. Zakupiono najnowszą technologię produkcji i rozlewu wina. Obejmuje to dużą liczbę beczek wykonanych z francuskiego i amerykańskiego dębu. Kolejną inwestycją był zakup gruntu w Dolinie LEYDA, ekskluzywnego obszaru uprawy winorośli. LUIS FELIPE EDWARDS „pierwsze wina trafiły na półki sklepowe w 1995 roku. Od tego czasu firma odniosła ogromny sukces nie tylko na rynku chilijskim, ale również we wszystkich 45 krajach, do których to wino jest obecnie importowane. LUIS FELIPE EDWARDS to obecnie jedna z największych winnic w Chile.

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE - Opinie klientów

Dodaj opinię

LUIS FELIPE EDWARDS GRAN RESERVA CARMENERE

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora