Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

CHAMBOLLE MUSIGNY PREMIER CRU

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Joseph Drouhin Chambolle Musigny Premier Cru Cote de Nuits

 

Kraj: Francja

Region: Burgundia

Apelacja: Chambolle Musigny

Producent: Joseph Drouhin

Szczepy: 100% Pinot Noir

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Temp. serwowania: 16°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5%

 

Nazwa pochodzi od celtyckiej wioski „Cambola”, słynącej z winnic, a następnie uprawianej przez mnichów w średniowieczu. Zbyt małe, aby można je było osobno poddać winifikacji, te działki Premier Cru (Noirots, High Teas, Bornics, Plants, Combottes) są tematem tego, co powszechnie nazywa się okrągłym rocznikiem. Zbieramy je razem, jakby reprezentowały tylko jedną i tę samą istotę. Winogrona te będą winifikowane jako takie same w sobie.

 

Wino wyprodukowane w całości z odmiany Pinot noir, odznaczające się jasno wiśniową barwą. Jedwabiste i żywe, przygotowując scenę dla smaków truskawkowych, wiśniowych, porzeczkowych i kwiatowych. Kiedy myślisz, że to wszystko owoce, gęste taniny zachowują się, z akcentami żelaza, tytoniu i czarnej herbaty. Elegancki i harmonijny. Najlepszy od 2018 r. do 2032 r.c3

 

Nagrody i wyróżnienia:

94/100 ptk. - Wine Spectator

93/100 ptk. - Tim Atkin

93/100 ptk. - Wine Enthusiast

92/100 ptk. - Vinous Antonio Galloni

87/100 ptk. - Jeannie Cho Lee

94/100 ptk. - Wine & Spirits Magazine

CHAMBOLLE MUSIGNY PREMIER CRU - Opinie klientów

Dodaj opinię

CHAMBOLLE MUSIGNY PREMIER CRU

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki