Jaboulet-Les-Cedres-Chateauneuf-du-Pape

124,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Jaboulet-Les-Cedres-Chateauneuf-du-Pape

 

Głęboki kolor granatu z ceglastą obwódką. Dojrzały nos z ziemistymi nutami suszonych śliwek, tytoniu i pikantnego dębu. Średnio lub pełny, dobrze zrównoważony z mocnymi smakami suszonych śliwek, tytoniu, słodkiej lukrecji i pikantnego dębu. Świetna harmonia, gładkie odczucie w ustach i długie wykończenie. Les Cedres produkowany jest z mieszanki 80% Grenache, 10% Cinsault, 10% Mourvèdre . Średnio winorośl ma ponad 50 lat. 30% pochodzi z owoców Jaboulet domaine . Plony są niskie, nawet dla Chateauneuf, przy 30 hl / ha, co daje większe wino o większej koncentracji i intensywności. Wina są w 100% dojrzewające przez 12 miesięcy w dużych, używanych, francuskich dębowych kuflach tronconiques o powierzchni około 150 hl.

 

Różne terroiry tworzące wino reprezentują różnorodność gleb znalezionych w Châteauneuf-du-Pape. Grenache pochodzi z kamienistych glinianych i wapiennych tarasów, Mourvèdre jest uprawiany na bardziej piaszczystych glebach, a Cinsault - na słynnych galetach regionu. Od początku XIX wieku Paul Jaboulet Ainé jest synonimem wysokiej jakości wina w Dolinie Rodanu. Pustelnice Jabouleta - białe i czerwone - i większość ich górnych win - są legendą. Słynna winnica Rhone została kupiona przez rodzinę Frey w 2006 roku. Freys, właściciele Chateau la Lagune w Bordeaux, dostrzegli potencjał winnic. Przynieśli odnowioną energię do tego zakątka Francji i jednego z jego największych nazwisk.

c3

Jaboulet-Les-Cedres-Chateauneuf-du-Pape - Opinie klientów

Dodaj opinię

Jaboulet-Les-Cedres-Chateauneuf-du-Pape

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka