Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Pauillac De Lynch Bages

272,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pauillac De Lynch Bages

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux - Haut Medoc

Apelacja: AOC Pauillac

Producent: Michel Lynch

Szczepy: 72% Cabernet Sauvignon, 23% Merlot, 5% Cabernet Franc

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawny

Temp. serwowania: 16-18 °C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol:13%

 

Wino o głębokiej ciemnowiśniowej barwie, ujawnia aromaty czerwonych owoców z nutą przypraw i dębu w tle. Na podniebieniu głębokie o pełnych wyrazistych taninach. Długie zrównoważone z przyjemną końcówką. 

Pauillac de Lynch Bages pochodzi z jednej z najbardziej znanych nieruchomości Pauillac…

Nieruchomości na Left Bank Bordeaux zazwyczaj nie są sąsiadujące. Chociaż kojarzymy je z miejscem, zamkiem, przez większość czasu winorośl jest rozrosnięta po całej apelacji. I jak większość z was wie, jeśli te winorośle są objęte nazwą, bez względu na to, gdzie się znajdują lub czyje kiedyś były, są uważane za poziom jakości obecnego właściciela. Oznacza to, że jeśli Chateau Latour kupuje jakieś winnice na obrzeżach Pauillac w pobliżu Haut Medoc, winnice te natychmiast stają się winnicami First Growth.

Większość zamków wie, że taka sytuacja naprawdę nie zagrozi koneserowi i jego podniebieniu. Kontynuując przykład, jeśli piją Chateau Latour, Font de Latour lub Pauillac de Latour, chcą, aby smakował jak Latour. Tak więc większość zamków na lewym brzegu Sekwany objęło program kupna, zamiany lub innej wymiany winnic. Tak więc wszystkie winnice Latour, bez względu na to, do jakiego wina są przeznaczone, smakują jak Latour i są uprawiane w pobliżu słynnej wieży (Latour nie ma już zamku).

I tak jest w przypadku Lynch Bages. Jean Marc Cazes, właściciel Lynch-Bages, jest wizjonerem. Nie tylko podjął się rewitalizacji wioski Bages, ale także otworzył Bordeaux na turystykę winiarską i promował gastronomię, ale całkowicie odnowił Lynch-Bages i spędził ostatnie 20 lat na programie zakupu, renowacji, wymiany i wymiany winnice, aby wszystkie wina z posiadłości mogły się zrównać. I to prowadzi nas do tej pięknej okazji w Bordeaux - Lynch-Bages Pauillac.

 

„Pauillac” było kiedyś trzecim winem z rodziny Lynch-Bages - owocem pochodzącym z odległych rejonów Pauillac oddalonych od głównego zamku. Ale teraz z pewnością tak nie jest - znajduje się tuż obok Echo de Lynch-Bages (znane drugie wino), jeśli nie faktycznie je wypiera. Wszystkie te rozległe działki zostały teraz zamienione, a oto winnice z domową darnią, cegiełki budulcowe Lynch-Bages.

Pauillac De Lynch Bages - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pauillac De Lynch Bages

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki