Douloufakis Enotria White Crete PGI

49,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Douloufakis Enotria White Crete PGI

 

Kraj: Grecja

Region: Kreta

Producent: Douloufakis Winery

Szczepy: Cretan Vilana, Sauvignon Blanc, Muscat White

Kolor: Białe

Rodzaj: Wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 13 %

 

Wino powstało z mieszanki trzech szczepów winorośli: Cretan Vilana (70%), Sauvignon Blanc (20%) oraz kreteńska wersja aromatycznego Muscat White (10%). Ukazuje jasną cytrynową  barwę. Charakteryzuje się aromatami cytrusów, gruszki, zielonego jabłka, z nutami roślinności. Na podniebieniu umiarkowane cieliste, o wysokiej kwasowości, o średnio trwałym, ale przyjemnym finiszu.

Sugestie kulinarne: ryby, owoce morza, białe mięsa, sałatki, dania z makaronami, grillowane ryby,

 

Douloufakis, Heraklion, Kreta, Grecja

Położona w centrum Krety winiarnia Douloufakis jest teraz pod opieką trzeciego pokolenia Nikosa, który umieścił tę posiadłość na mapie świata. Winnice będące własnością prywatną znajdują się na zboczach wzgórz na wysokości 350 metrów, a uprawa odbywa się zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Obejmują 20 hektarów i znajdują się w regionie winorośli Dafnes na Krecie w Grecji.

Douloufakis Enotria White Crete PGI - Opinie klientów

Dodaj opinię

Douloufakis Enotria White Crete PGI

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad