Anna De Codorniu Blanc De Blancs Brut Cava

98,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Anna De Codorniu Blanc De Blancs Brut

 

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes - Katalonia

Apelacja: DO Cava

Producent:Codorniu

Kategoria: cava, musujące

Szczep: 70%Chardonnay, 15%Parellada, 15%Macabeo

Rodzaj: biały, wytrawny

Temp. podawania: 6-7 °C

Pojemność: 0,75 l. cer1

Alkohol: 11,5%

 

Lśniący, żółty kolor z zielonymi refleksami. Drobne i trwałe bąbelki tworzą orzeźwiający charakter, który dopełniają aromaty cytrusów z nutami tropikalnych owoców. Na podniebieniu kremowe, pełne, kompletne. Sugestie kulinarne: Bardzo wyśmienita cava i dobry sojusznik do towarzyszenia menu od początku do końca: przystawki, smażone warzywa, ryby, owoce morza, grillowane mięso, desery i wiele innych przygotowanych potraw.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Bardzo wykwintna cava i dobry sprzymierzeniec do towarzyszenia menu od początku do końca: przystawek, smażonych warzyw, ryb, owoców morza, mięs z grilla, deserów i wielu innych dań gotowych. Wspaniały żółty kolor z zielonymi refleksami. Drobne, trwałe bąbelki tworzące ciągłe perełki. Zawiera nuty cytrusów i owoców tropikalnych oraz bardziej złożone aromaty starzenia (tosty, brioche), które wzbogacają gamę aromatów. Kremowy, szeroki i trwały smak Cavy.

Winogrona wykorzystywane do produkcji Anny de Codorníu pochodzą z dwóch bardzo różnych obszarów uprawy. Odmiana Chardonnay pochodzi z naszych winnic położonych w regionie o najbardziej kontynentalnym klimacie w DO Cava, w Lleida, co zapewnia winogronom optymalną koncentrację, niższą kwasowość oraz pełniejszą konsystencję i intensywność. Nasze systemy uprawy spełniają zintegrowane kryteria produkcji i są specjalnie przystosowane do produkcji win musujących. Zbiory odbywają się mniej więcej w połowie sierpnia i zawsze przeprowadza się je w nocy, aby winogrona były jak najbardziej chłodne, aby zachować aromat i uniknąć utleniania lub spontanicznej fermentacji. Odmiany Xarel·lo, Macabeo i Parellada pochodzą z winnic wybranych przez nasze zespoły zajmujące się uprawą winorośli i enologii w rejonie Penedès, gdzie odmiany te wyrażają swój autentyczny charakter: dobry poziom kwasowości,

Anna de Codoru, która w hołkobiecie, która znalazła miejsce naszego winnego. Jej mistrzostwo, elegancja i autentyczność zarządzasz w cava, który odziedziczył jej tytuł. W 1984 r. do sprzedaży wprowadzonej pierwszy rocznik, który wprowadza się początkowo w zakresie włączenia Chardonnay do wejścia. Ta edycja naszej Blanc de Blancs Rezerwa, dojrzewanie ponad 15 miesięcy, najbardziej przyjazną dla żywności z Anny Cavas.  Historia Codorníu to historia 18 pokoleń rodziny zajmującej się uprawą winorośli. W 1872 roku Josep Raventós wyprodukował pierwszą butelkę wina musującego cava, stosując tradycyjną metodę do mieszania odmian winogron z Penedès: Macabeo, Xarel·lo i Parellada. Codorníu odzwierciedla historię, tradycję, pasję i doświadczenie rodzinnej winnicy z ponad 450-letnią historią, która do dziś utrzymuje wiodącą pozycję w produkcji wysokiej jakości win i cavas. Jego piwnice w Sant Sadurní d'Anoia zostały ogłoszone Narodowym Historycznym Pomnikiem Sztuki w 1976 roku, jako jedno z kluczowych dzieł katalońskiego modernizmu, stworzonego przez Puig i Cadafalch.

Nagrody i wyróżnienia:

92/100 ptk. - Guía Gourmets 2020

91/100 ptk. - James Suckling 2018

90/100 ptk. - Guía De Los 365 Días (Vivir El Vino) 2018

90/100 ptk. - Guía Peñín 2020

Złoty Medal - Bachus - 2021

Złoty Medal - Cinve - 2019

Złoty Medal - Cinve - 2019

Złoty Medal - Effervescents Du Monde - 2014

Złoty Medal - International Wine Challenge - 2021

Srebrny Medal - Cinve - 2021

Srebrny Medal - Concours Mondial De Bruxelles - 2019

Srebrny Medal - Concours Mondial De Bruxelles - 2019

Srebrny Medal - Międzynarodowy Konkurs Wina I Spirytusu - 2019

Srebrny Medal - Międzynarodowy Konkurs Wina I Ducha - 2019

Srebrny Medal - International Wine Challenge - 2019

Srebrny Medal - Tasting.Com (Jerald Okennard) - 2019

Jeden Z Najlepszych 10 Sparkling Of The World -

Effervescents Du Monde - 2019

2 Gwiazdki - Harpers Wine Stars - 2019

Anna De Codorniu Blanc De Blancs Brut Cava - Opinie klientów

Dodaj opinię

Anna De Codorniu Blanc De Blancs Brut Cava

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk