Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Haus Klosterberg Riesling Trocken Markus Molitor

97,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Markus Molitor Haus Klosterberg Riesling

 

Kraj: Niemcy

Region: Mozel

Producent: Weingut Markus Molitor

Szczepy: Riesling Mozel

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP

Lekki Haus Klosterberg Riesling z domu Markusa Molitora wpada do szkła o wspaniałym jasnożółtym kolorze. Markus Molitor Haus Klosterberg Riesling inspiruje swoim elegancko wytrawnym smakiem. Został butelkowany z zaledwie 7,3 gramami cukru resztkowego. Jak można się spodziewać po winie z wysokiej jakości wina, to niemieckie wino, mimo wytrawności, urzeka najdelikatniejszą równowagą. Smak niekoniecznie potrzebuje dużo cukru. Ze względu na niezbędny kwas owocowy Haus Klosterberg Riesling prezentuje się cudownie świeży i żywy na podniebieniu.

Podstawą eleganckiego Haus Klosterberg Riesling z Mozeli są winogrona z szczepu Riesling. Winogrona rosną w optymalnych warunkach na Mozeli. Tutaj winorośl wkopuje się głęboko w glebę łupkową. To, co jest niezwykłe w pochodzeniu tego topowego wina od Markusa Molitora, to fakt, że winogrona w Mosel rosną na kamiennych tarasach. Ten tradycyjny sposób zarządzania winnicami jest niestety bardzo złożony i dlatego rzadko spotykany. W okresie optymalnej dojrzałości winogrona dla Haus Klosterberg Riesling są zbierane wyłącznie ręcznie, bez pomocy gruboziarnistych i mniej selektywnych kombajnów do zbioru winogron. Po ręcznym zbiorze winogrona szybko trafiają do winnicy. Tutaj są sortowane i starannie dzielone. Fermentacja następuje w zbiornikach ze stali nierdzewnej i dużym drewnie w kontrolowanych temperaturach. Pod koniec fermentacji. Niemiecki Riesling Markus Molitor Haus Klosterberg najlepiej smakuje umiarkowanie schłodzone w temperaturze 11-13°C. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do smażonych warzyw z rybą, pieczonego pstrąga z gruszką imbirową czy spaghetti z jogurtowo-miętowym pesto.

Haus Klosterberg Riesling Trocken Markus Molitor - Opinie klientów

Dodaj opinię

Haus Klosterberg Riesling Trocken Markus Molitor

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki