Co oferują niemieckie winnice?

Niemcy to kraj bezpośrednio graniczący z Polską, co ułatwia podróżowanie. Warto odwiedzić go chociażby ze względu na możliwość przejścia się po niemieckich winnicach. Wiele osób kojarzy ten kraj z piwem, ale znajduje się on też w czołówce producentów wytwarzających wysokiej jakości wina. Jest mnóstwo regionów winiarskich i odmian winorośli, dzięki czemu można liczyć na bogatą i zróżnicowaną ofertę. Znajdzie się coś dla miłośników wina czerwonego i białych trunków. Zgodnie z niemiecką klasyfikacją pożądane są przede wszystkim wina słodkie. Im więcej będzie cukru w moszczu winogronowym, tym lepiej, bo przekłada się to na wyższą cenę. Warto zainteresować się tym, co mają do zaoferowania niemieckie winnice.

Jakie mają do zaoferowania wina Niemcy?

Wina z Niemiec należą do produktów wysokiej jakości, cieszą się uznaniem wśród degustatorów na całym świecie. Najpopularniejszą odmianą winorośli w tym kraju jest Riesling. Stanowi wizytówkę niemieckiego winiarstwa. Oczywiście Niemcy mogą pochwalić się też wieloma innymi szczepami, które pozwalają na wytworzenie wyśmienitych trunków. Zdecydowana większość upraw została zdominowana przez odmiany czerwonych winorośli. Największą popularnością cieszą się Dornfelder, Cabernet Sauvignon, St. Lauren, Trollinger, Regent i Blauer Portugieser. Jeśli ktoś interesuje się rynkiem winiarskim w Niemczech, to doskonale wie, jak dużą popularnością cieszy się Merlot, czyli wytrawne wino czerwone, aksamitne, pełne smaku. Warto spróbować także win musujących, niemieckie winnice dokładnie wiedzą, jak zrobić wyśmienity trunek. Oczywiście nie można też zapomnieć o winach białych, prestiżowe restauracje serwują przede wszystkim Silvaner i Riesling. Klienci najchętniej sięgają po odmiany burgundzkie. Godne polecenia są także młode wina Muller thurgau. Ciekawy smak ma Grauburgunder, można w nim wyraźnie wyczuć posmak maślany i orzechowy, delikatnie przenikają również nuty owocowe. W Niemczech popularnością cieszą się wina białe, pełny owocu. Do produkcji trunków z białej winorośli sięga się przede wszystkim po następujące odmiany: Elbling, Huxelrebe, Müller-Thurgau, Riesling, Silvaner, Weißburgunder.

Wyborne wina niemieckie sklep internetowy oferuje

W Niemczech jest wiele regionów winiarskich, każdy obszar ma swój flagowy trunek. Baden to najcieplejszy region, w którym panują optymalne warunki do produkcji wina białego i czerwonego. Dominują odmiany burgundzkie, w mniejszej ilości Riesling. Trunki smakują wybornie ze względu na to, że powstają z nasłonecznionych owoców. Wirtembergia słynie przede wszystkim z produkcji czerwonego wina. Jest ono lekkie, półwytrawne. Region Palatynat to przede wszystkim uprawa Riesling, winorośl dojrzewa w klimacie łagodnym, słonecznym i suchym. Wysokiej mineralności sprzyja uprawa na glebach wulkanicznych. Smakosze zachwycają się także winami z regionu Frankonia. Warto przekonać się, jak smakują wina z innych obszarów, a jest ich sporo: Hesja Bergstrasse, Rheinhessen, Nahe, Rheingau, Moselle, Środkowy Ren, Ahr, Saale-Unstrut, Saksonia.