Wino Adega de Redondo Porta Da Ravessa Reserva Tinto

82,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Adega de Redondo Porta Da Ravessa Reserva Tinto

 

Kraj: Portugalia

Region: Alentejo

Apelacja: DOC Alentejo

Producent: Adega Cooperativa de Redondo

Szczepy: Touriga Nacional , Syrah , Alicante Bouschet

Dojrzewanie: 6 miesięcy w dębie francuskim

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16–17°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5% c4

 

Nota degustacyjna:

Porta Da Ravessa Reserva Tinto to czerwone wytrawne wino powstałe w wyniku kupażu gron Touriga Nacional , Syrah oraz Alicante Bouschet uprawianych w regionie Alentejo, które dojrzewało 6 miesięcy w dębie francuskim. Wino prezentuje głęboki rubinowy odcień z fioletowymi refleksami, bogaty nos uwydatnia aromaty dojrzałych śliwek, owoców leśnych, jeżyn, konfitury z nutą przypraw, wanilii oraz liści tytoniu. Na podniebieniu miękkie i harmonijne ożywione mocnymi taninami, którym towarzyszą nuty dojrzałych ciemnych owoców. Wykończenie długie i trwałe.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, dziczyzna, duszona wołowina, jagnięcina, warzywa z grilla, sery.

 

Notatki Sommelier:

„Alentejo od tysiącleci jest krainą wina. W całym regionie istnieje wiele historycznych śladów, które łączą starożytnych mieszkańców tych ziem z trzema głównymi filarami diety śródziemnomorskiej: winem, oliwą z oliwek i chlebem. Uprawa winorośli była jednym z głównych ogniw łączących społeczności, w których zawsze obecne było poczucie wzajemnej pomocy i cel dobra wspólnego. Nic więc dziwnego, że pierwsza portugalska winiarnia społeczna, zalążek ruchu spółdzielczego, narodziła się w Viana do Alentejo pod koniec XIX wieku.

 

W latach czterdziestych winnice w Alentejo zostały osłabione przez szereg szkodników (filoksera, pleśń, oidium) oraz determinację rządu do wprowadzenia monokultury zbóż w regionie. W latach 50. spółdzielcze winiarnie pojawiły się jako sposób na zachowanie i wzmocnienie winorośli i wina dzięki połączonym wysiłkom producentów. Założona w 1956 r. przez 14 winiarzy, Adega Cooperativa de Redondo była jedną z pierwszych, która powstała i odegrała decydującą rolę w odrodzeniu i późniejszym rozwoju wina Alentejo od samego początku, szczególnie od lat 80. XX wieku. Obecnie Adega de Redondo zrzesza około 200 producentów, reprezentujących ponad 75% upraw winorośli subregionu Redondo i jest jedną z największych i najbardziej dynamicznych spółdzielczych winnic w Portugalii.”

 

Producent: Adega Cooperativa de Redondo

„Adega Cooperativa de Redondo jest dobrze znana w Portugalii i na świecie, zwłaszcza dzięki marce Porta da Ravessa, która stała się prawdziwym ambasadorem jakości i autentyczności win Alentejo. Ale oprócz tej flagowej marki, Adega de Redondo produkuje zróżnicowaną gamę innych marek, ze szczególnym naciskiem na, również emblematyczny, Real Lavrador. Różnorodność marek dla różnych segmentów rynku charakteryzuje obecność Adega de Redondo na rynku, gdzie wyróżniają się również marki takie jak AR, Anta da Serra, Maré Viva, Latitude, Longitude, Albarrada, Castelo de Alandroal konsekwentnie zdobywając z roku na rok liczne wyróżnienia w konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

Adega de Redondo produkuje średnio rocznie około dziesięciu milionów litrów wina, z czego 75% jest czerwone. Nowoczesne i dobrze wyposażone urządzenia do produkcji wina i butelkowania pozwalają w pełni wykorzystać jakość otrzymywanych winogron, pod nadzorem dyrektora winiarstwa Mariany Cavaca.”

Adega de Redondo Porta Da Ravessa Reserva Tinto - Opinie klientów

Dodaj opinię

Adega de Redondo Porta Da Ravessa Reserva Tinto

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka