Wino Argiolas Korem Isola dei Nuraghi Rosso IGT

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 12.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Argiolas Korem Isola dei Nuraghi Rosso IGT

 

Kraj: Włochy

Region: Sardynia

Apelacja: IGT Isola dei Nuraghi

Producent: Argiolas

Szczepy: Bovale Sardo, Carignano, Cannonau

Pojemność: 0,75l

 

Intensywny skoncentrowany rubinowy kolor. Obfity bukiet aromatów ciemnych owoców, czarnej porzeczki, cedru, skóry i czekolady. W ustach pełne i obfite, doskonała głębia smaku, soczyste i miękkie taniny tworzą gęstą konsystencję. Dojrzewanie 12 miesięcy w dębowej beczce i 6 miesięcy w butelce. Sugestie kulinarne: Pieczenie wieprzowe, jagnięce, makarony z sosami, sery. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Argiolas to najważniejsza winiarnia na Sardynii , produkująca archetypowe wina z lokalnych odmian winogron. Antonio Argiolas, który zmarł w 2009 roku w wieku 102 lat, odziedziczył po ojcu siedem hektarów winnic w 1938 roku i jako pierwszy na wyspie przeszedł na nowoczesną uprawę winorośli, aby osiągnąć jakość, a nie ilość . 

Jego synowie, Franco i Giuseppe, w latach 80. XX wieku zasadzili ponownie winnice, aby zmniejszyć plony i skupić się wyłącznie na sardyńskich winogronach. Razem z winiarzem Mariano Murru rodzina Argiolas jest obecnie uznawana za wiodącego producenta wina na Sardynii. Winnice Argiolas znajdują się na obszarach Trexenta i Sulcis, gdzie rodzina uprawia rodzime sardyńskie odmiany winorośli na 600 hektarach.

Winiarnia produkuje klasyczną i prestiżową linię win. Klasyczne wina mają świeży styl i są butelkowane z kilkoma DOC, takimi jak Vermentino di Sardegna i Cannonau di Sardegna Nieżyjący już Giacomo Tacis wierzył, że południe Sardynii ma „prawdziwą duszę wyspy” i pomógł stworzyć prestiżowe wina Argiolas, które są butelkowane pod marką Isola del Nuraghi IGT i leżakowane we francuskich beczkach. Należą do nich Korem na bazie Bovale Sardo i mieszanka Cannonau Turriga.

Argiolas Korem Isola dei Nuraghi Rosso IGT - Opinie klientów

Dodaj opinię

Argiolas Korem Isola dei Nuraghi Rosso IGT

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 166 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka