Wino Borgo Savaian Aransat Vino Bianco D'Italia

100,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

WINO POMARAŃCZOWE

Borgo Savaian Aransat Vino Bianco D'Italia

 

Kraj: Włochy

Region: Friuli-Venezia Giulia

Producent: Borgo Savaian

Szczep: Pinot Grigio, Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe (pomarańczowe),  wytrawne

Temp. serwowania: 10-12°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13% c3     

 

Nota degustacyjna:

Aransat wyznacza nowe standardy dla macerowanych win: jego delikatny i przekonujący bukiet białych kwiatów zwiastuje pikantne podniebienie z żywą i orzeźwiającą kwasowością oraz długim i złożonym posmakiem. Aransat to jedno z tych win, do których idealnie pasuje definicja „wina gastronomicznego.

 

Notatki Sommelier

Aransat w dialekcie friulskim oznacza pomarańczowy.  Produkowane jest z tradycyjnych winogron, głównie friulijskich, z 40-letniej winnicy . Winnice znajdują się w gminie Cormons i wszystkie są zarządzane w ramach zintegrowanego systemu ochrony przed szkodnikami.

Gleba jest gliniasto-wapienna o ekspozycji wschód-zachód. Klimat jest typowo kontynentalny z mroźnymi zimami, deszczowymi wiosnami i gorącymi, słonecznymi latami. Po zbiorach kiście są odszypułkowane i przenoszone do stalowych kadzi, gdzie fermentują przez około 15 dni na skórkach w temperaturze 24°C. Kontakt ze skórkami trwa do 90 dni przy średniej temperaturze 18°C.

Fermentacja jabłkowo-mlekowa odbywa się naturalnie wiosną, częściowo także w używanych francuskich beczkach drewnianych. Wino jest butelkowane niefiltrowane po dwóch rozlewaniach.

Borgo Savaian Aransat Vino Bianco D'Italia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Borgo Savaian Aransat Vino Bianco D'Italia

WINO POMARAŃCZOWE

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka