Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Chateau Ausone 1999

Szczepy win » Cabernet Franc|Szczepy win » Merlot |Regiony winiarskie » Bordeaux|Wina francuskie|Wina francuskie » Wina czerwone Francja

Cena:4357.00PLN
Poleć znajomemu

Chateau Ausone 1999

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: Saint Emilion 1er Grand Cru Classe A

Producent: Chateau Ausone

Szczepy: Merlot, Cabernet franc

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Chateau Ausone to wino Bordeaux z regiou Saint-Emilion, jednego z czterech win, wraz z Chateau Angelus, Chateau Cheval Blanc i Chateau Pavie, które zostały wpisane do klasyfikacji wina Saint-Emilion w kategorii Premier Grand Cru Classe (A). Wytwórnia win znajduje się w regionie winiarskim Bordeaux na prawym brzegu Francji w departamencie Gironde, w pobliżu miasta Saint-Émilion.

 

Wino posiada gęsty fioletowy kolor, atrakcyjny bukiet z nutami lukrecji, minerałów, likieru czarnych owoców i borówki, niezwykłe wyobrażenie, wysoka tanina, znakomity ekstrakt i fenomenalne bogactwo to wszystko, co nam oferuje. To wino wydaje się niemożliwe, gdyby wyłoniło się z rocznika podobnego do 1999 roku. Właściciel Alain Vauthier produkował tylko 20 000 butelek, ponieważ wyeliminował jedną czwartą niewielkiej uprawy. Rezultat jest fantastyczny, ale wino potrzebuje 12-15 lat piwnicy.

 

Noty:

95/100 Robert Parker

94/100 Wine Spectator

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.