Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Codorniu
    Codorniu

Sklep Bachus - Codorniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Codorniu lider na rynku hiszpańskim w produkcji win musujących, działającej jako grupa Codorniu Raventos należy 40% produkcji krajowej z 3000 hektarów winnic. Codorniu stworzył  Jaume Codorníu  w 1551 roku kataloński plantator winorośli, który zaczął wytwarzać wino na własną rękę w celach komercyjnych. Sto lat później spadkobierczynią rodzinnej fortuny została Anna Codorniu. Jej ślub z Miquelem Raventósem połączył trwale markę Codorniu z rodem Raventós, specjalizującym uprawą winorośli. Codorníu Raventós obecnie kontroluje nie tylko własne marki, ale skupia swoją produkcję pod dziesięcioma szyldami. Na dodatek nie tylko w Hiszpanii lecz również w kalifornijskiej dolinie Napa Valley (Artesa) i argentyńskim regionie Mendoza (Séptima). Patrząc na historię Codorníu trzeba pamiętać że do sukcesu firmy przyczynił się Josep Raventós Fatjó w 1972 roku po kilku latach eksperymentów wyprodukował pierwszą butelkę cavy Codorníu. Cava powstała po kupażu regionalnych szczepów xarel·lo, macabeo i parellada. Josep Raventós Fatjó nie zdawał sobie wówczas sprawy z tego, że kupaż ten na kolejne lata zdefiniuje styl "hiszpańskiego szampana". Josep Raventós Fatjó którego motto to wizjonerstwo, pasja, zaangażowanie, konsekwentność oraz wytrwałość. Codorniu w 1885 roku po śmierci Josep Raventós Fatjó rodzinny interes odziedziczył jego 23-letni syn - Manuel Raventós. Dwa lata później spadkobierca winnej fortuny, jak i całe winiarstwo hiszpańskie, musiał się zmierzyć z plagą filoksery która niszczała wszystkie winnice w Europie.  Mszyca, która w ciągu dwudziestu poprzednich lat spustoszyła francuskie winogrady zapoczątkowała swoje żniwa na Półwyspie Iberyjskim właśnie w Katalonii. Nie było szans na ożywienie winorośli nasadzonych wokół posiadłości Can Codorníu. Nadeszła potrzeba szukania nowych terror pod nowe winnice, co spowodowało do przeniesienia produkcji Codorníu Raventos do przyszłej stolicy cavy - Sant Sadurní d’Anoia w podbarcelońskiej gminie Alt Penedès. Manuel Raventós podobnie jak wielu innych winiarzy z regionu, szczepił endemiczne odmiany winorośli na podkładkach z winorośli amerykańskich. Były to trzy białe szczepy sprawdzone w recepturze musującego wina, które stworzył jego ojciec. Manuel Raventós w 1895 roku zlecił budowę nowej winiarni w pobliżu młodych winnic w Sant Sadurní D’Anoia. Z upływem  czasu Manuel Raventós  nabierał sił i firma ponownie pięła się na szczyty sukcesów. Codorniu wino musujące, którego zagłębie znajdywało się w Alt Penedès zdobywało nowe rynki zbytu. Obecnie Codorniu jest liderem w produkcji win musujących na rynku światowym w pełni utrzymując wysokie standardy swoich produktów.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE