Masseria Altemura Primitivo di Manduria

136,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Masseria Altemura Primitivo di Manduria

 

Kraj: Włochy

Region: Salento

Agro di Torre di Santa Susanna

Apelacja: Primitivo di Manduria

Winogrona: 100% Primitivo di Manduria

Pojemność: 0,75lANA1

 

Altemura ma ciemny rubinowoczerwony kolor, podkreślony fioletowymi refleksami. W nosie widać pieprzne nuty, połączone z bardziej złożonymi aromatami dzikich jagód, runa leśnego i goździków. Podniebienie jest ciepłe z jedwabistym, warstwowym wykończeniem.

 

 

W porównaniu z poprzednimi latami, rok 2017 był wyjątkowym rocznikiem, głównie ze względu na obfite zimowe opady, które zostały spolaryzowane przez wyjątkowo wysokie temperatury na wiosnę. Lato charakteryzowało się zaskakująco chłodnymi nocami – około 59°F – podczas gdy temperatury w dzień osiągały od 86°F do 95°F. Winobranie było suche i pozbawione prawie żadnego deszczu, z wyjątkiem krótkiej mokrej pory w połowie sierpnia, która pomogła w rozwoju winorośli. Dlatego te winogrona Primitivo di Manduria są bardziej eleganckie, mają większą kwasowość, co umożliwia dłuższe starzenie się w butelkach.

 

 

Winnice położone są w sercu regionu Apulia. Sama ziemia znajduje się na wysokości 230 stóp nad poziomem morza, a gleba jest mieszaniną gliny i kredowego żwiru. Dzięki położeniu pomiędzy Morzem Jońskim i Adriatyckim, osiedle panuje w klimacie morskim, który charakteryzuje się ciepłymi dniami, chłodnymi nocami i północnymi wiatrami. Temperatury wahają się średnio od 48 ° F zimą i 80 ° F latem. Nasze winogrona Primitivo di Manduria są trenowane według metody Guyota.

 

 

„Przed zbiorem winogrona dojrzewały na winorośli do października. Po osiągnięciu dojrzałości były ręcznie selekcjonowane i delikatnie prasowane. Uzyskany moszcz był fermentowany przez 21 dni w kontrolowanych temperaturach od 77°F do 82°C F. Po zakończeniu winifikacji wino leżakowało przez czternaście miesięcy w 350-litrowym francuskim tonneau, po którym następował dodatkowy okres dojrzewania w butelce przed wypuszczeniem." – Winiarz, Antonio Cavallo

Masseria Altemura Primitivo di Manduria - Opinie klientów

Dodaj opinię

Masseria Altemura Primitivo di Manduria

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job