Masseria Altemura Primitivo di Manduria

146,00 zł
Brutto
598 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Masseria Altemura Primitivo di Manduria

 

Kraj: Włochy

Region: Salento

Agro di Torre di Santa Susanna

Apelacja: Primitivo di Manduria

Winogrona: 100% Primitivo di Manduria

Pojemność: 0,75lANA1

 

Altemura ma ciemny rubinowoczerwony kolor, podkreślony fioletowymi refleksami. W nosie widać pieprzne nuty, połączone z bardziej złożonymi aromatami dzikich jagód, runa leśnego i goździków. Podniebienie jest ciepłe z jedwabistym, warstwowym wykończeniem.

 

 

W porównaniu z poprzednimi latami, rok 2017 był wyjątkowym rocznikiem, głównie ze względu na obfite zimowe opady, które zostały spolaryzowane przez wyjątkowo wysokie temperatury na wiosnę. Lato charakteryzowało się zaskakująco chłodnymi nocami – około 59°F – podczas gdy temperatury w dzień osiągały od 86°F do 95°F. Winobranie było suche i pozbawione prawie żadnego deszczu, z wyjątkiem krótkiej mokrej pory w połowie sierpnia, która pomogła w rozwoju winorośli. Dlatego te winogrona Primitivo di Manduria są bardziej eleganckie, mają większą kwasowość, co umożliwia dłuższe starzenie się w butelkach.

 

 

Winnice położone są w sercu regionu Apulia. Sama ziemia znajduje się na wysokości 230 stóp nad poziomem morza, a gleba jest mieszaniną gliny i kredowego żwiru. Dzięki położeniu pomiędzy Morzem Jońskim i Adriatyckim, osiedle panuje w klimacie morskim, który charakteryzuje się ciepłymi dniami, chłodnymi nocami i północnymi wiatrami. Temperatury wahają się średnio od 48 ° F zimą i 80 ° F latem. Nasze winogrona Primitivo di Manduria są trenowane według metody Guyota.

 

 

„Przed zbiorem winogrona dojrzewały na winorośli do października. Po osiągnięciu dojrzałości były ręcznie selekcjonowane i delikatnie prasowane. Uzyskany moszcz był fermentowany przez 21 dni w kontrolowanych temperaturach od 77°F do 82°C F. Po zakończeniu winifikacji wino leżakowało przez czternaście miesięcy w 350-litrowym francuskim tonneau, po którym następował dodatkowy okres dojrzewania w butelce przed wypuszczeniem." – Winiarz, Antonio Cavallo

Masseria Altemura Primitivo di Manduria - Opinie klientów

Dodaj opinię

Masseria Altemura Primitivo di Manduria

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson