Elena Walch jest wiodącą winnicą Alto Adige ,, Wina Trydent-Górna Adyga’’, znajdującą się w rodzinnych rękach i należy do elity włoskiej produkcji wina, z międzynarodowym sukcesem. Zachęcając do jakości i innowacji, Elena Walch stanęła na czele rewolucji jakościowej w Górnej Adydze i zyskała uznanie na poziomie lokalnym i międzynarodowym za swoje wysiłki. Elena Walch, architekt z zawodu, poślubiła jedną z najstarszych i najważniejszych rodzin winiarskich w regionie i wniosła do tradycyjnego zakładu nowe, nowoczesne koncepcje. Teraz odpowiedzialność za rodzinny biznes przechodzą w ręce córek Julii i Karoline Walch, już piątego pokolenia. Filozofia osiedla jest poświęcony jej terroir - idea, że wina musi być indywidualna ekspresja ich gleby, klimatu i uprawy w winnicy - i musi to być utrzymywane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mocne przekonanie, że jakość wina powstaje w winnicy, wymaga bezkompromisowej pracy, uwzględniającej indywidualność każdej winnicy. Z 60 hektarami upraw, w tym dwiema czołowymi winnicami VIGNA Castel Ringberg w Caldaro i VIGNA Kastelaz w Tramin, Elena Walch należy do najważniejszych protagonistów winiarstwa Alto Adige. Do Wina Elena Walch chce pokazać charakter, elegancję i wspaniałą osobowość, odzwierciedlające najbardziej profesjonalnych produkcji wina. Wspaniałe warunki klimatyczne i doskonała lokalizacja winnic, dają świeże i owocowe wina białe oraz skoncentrowane i aksamitne wina czerwone.

 

VIGNA CASTEL RINGBERG Castel Ringberg ma prestiżowy dodatkowy nominał VIGNA. Jest to dodatkowa wzmianka o mniejszym pochodzeniu geograficznym i projektuje najmniejszą historyczną/geograficzną jednostkę winnicy. Każda Vigna musi być oficjalnie przyjęta i zarejestrowana w samorządzie regionalnym. Wyraża on ostateczną myśl filozofii terroir z ideą wina z paczki z dokładnej fabuły, a zatem o historycznej lub tradycyjnej nazwie. Dwie winnice Eleny Walch to winnice Vigna Kastelaz i Vigna Castel Ringberg: obie znane od pokoleń ze względu na swoje wyjątkowe terroir i od dziesięcioleci produkowane i komercjalizowane przy użyciu nazwy tej samej winnicy, z której pochodzą. Z dumą renesansowy zamek wybudowany przez dynastię Habsburgów w 1620 roku unosi się na falach okolicznych winnic. Na około 20 hektarach jest to największa pojedyncza winnica Eleny Walch – i najprawdopodobniej także Alto Adige. Umiarkowanie strome winnice morenowe, przeważnie wapienne, ale także gliniaste i piaszczyste, pozwalają na optymalną uprawę do produkcji unikalnych, odmianowych win terroir. Ze względu na łagodny klimat pod wpływem pobliskiego jeziora i idealną wysokość około 330m, rok po roku do piwnicy w Tramin trafiają winogrona najwyższej jakości, gdzie tłoczone i starzone są wina. Vigna Castel Ringberg jest wyjątkowym punktem przecięcia różnych gleb z czasów lodowcowych i polodowcowych, które spoczywają na płycie ryolitowej, a towarzyszy im strzelista skała dolomitowa grzbietu Mendola na zachodzie. Strome zbocza na północnym zboczu to 30 000-letni żwir z rzeki Adige, który w niektórych miejscach występuje na przemian z pokrywającymi 20 000-letnimi wapiennymi i żyznymi glebami morenowymi. Zarówno na południu, jak i na północy winnicy główne obszary stanowią luźne, czerwonawe szczątki wapienne, które zapewniają dobrze przewietrzoną i łatwą do ukorzenienia glebę dla korzeni winorośli.

 

VIGNA KASTELAZ Kastelaz ma prestiżowy dodatkowy nominał VIGNA. Jest to dodatkowa wzmianka o mniejszym pochodzeniu geograficznym i projektuje najmniejszą historyczną/geograficzną jednostkę winnicy. Każda Vigna musi być oficjalnie przyjęta i zarejestrowana w samorządzie regionalnym. Wyraża on ostateczną myśl filozofii terroir z ideą wina z paczki z dokładnej fabuły, a zatem o historycznej lub tradycyjnej nazwie. Dwie winnice Eleny Walch VIGNA to winnice Vigna Kastelaz i Vigna Castel Ringberg: obie znane od pokoleń ze względu na wyjątkowe terroir i od dziesięcioleci produkowane i komercjalizowane przy użyciu nazwy tej samej winnicy, z której pochodzą. Imponująca lokalizacja nad wioską winiarską Tramin jest jedną z najrzadszych, ekskluzywnych południowych ekspozycji w Górnej Adydze – ponieważ większość winnic w regionie biegnie wzdłuż doliny, zwróconej na wschód lub zachód. Tarasy winnic na wysokości około 360 m n.p.m. obsadzone są Gewürztraminerem i Merlotem. Tutaj zwarte rzędy o średniej gęstości sadzenia i wyjątkowo niskiej wydajności dają najlepsze wina. W połączeniu, lekkie wapienne gleby w połączeniu ze szczególnymi warunkami klimatycznymi i mikroklimatycznymi ciepłej ekspozycji południowej, dają wina terroir, które nieustannie zasługują na orzeczenie „wyjątkowości”. Vigna Kastelaz to polodowcowy stożek aluwialny, który uformował się poniżej szczytu dolomitowego grzbietu Mendola. Oparta na czerwonawym osadzie warstw Werfener, winnica jest warstwowym skupiskiem różnych gleb i skał niesionych przez rzeki płynące z góry: Vigna Kastelaz składa się w dużej mierze z osadzających się przez wieki piargów, które są przesiąknięte surową skałą takich jak granit i porfir oraz kilka warstw próchnicy.

Produkty producenta