Elena Walch Lagrein

84,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Elena Walch Lagrein

 

Kraj: Włochy

Region: Alto Adige

Apelacja: DOC Alto Adige

Producent: Elena Walch

Szczepy: Lagrein

Rodzaj: wytrawne

Kolor: czerwone

Temp. serwowania 17 -18°C

Pojemność: 0,75l cre1

Alkohol: 13,5%

 

Wino o głębokim czerwono wiśniowym odcieniu z aromatami dojrzałych czarnych owoców, dzikich jagód, słodkich wiśni, którym towarzyszy nuta czekolady oraz wanilii. Na podniebieniu wino jest pełne, skoncentrowane o jedwabistych taninach z długim wykończeniem.

 

Elena Walch, od 150 lat odnosząca sukcesy od kilku pokoleń, jest znana we Włoszech i na całym świecie za wkład w przewodzenie rewolucji jakości w Południowym Tyrolu. Filozofia firmy Julii i Karoline, córek Eleny, jest ściśle związana z terroir, wina muszą być wyjątkowym i niepowtarzalnym wyrazem gleby, klimatu i pracy wykonanej w winnicy. Należy szanować winnicę, ponieważ jakość rodzi się w winnicy na ścieżce zrównoważonego rozwoju, którą odziedziczą przyszłe pokolenia. Sposób działania zgodnie z kryteriami uważnymi dla ekosystemu wymaga wymagającego procesu uczenia się i rozwoju. Ostatecznym celem jest stać się wytwórnią win, która przyczynia się do ochrony środowiska, goniąc za ciągłym dążeniem do poprawy, czego dowodem jest rozbudowa podziemnej piwnicy fermentacyjnej w 2015 r., Dziś przodującej w dziedzinie technologii. Przenośnik taśmowy gwarantuje ruch, który nie obciąża winogron, które pozostają całe aż do kadzi do produkcji wina, co znacznie podnosi jakość, zwłaszcza win czerwonych. Dwie działki, Vigna Castel Ringberg w Caldaro i Vigna Kastelaz w Tramin są dumą rodziny Walch. Winnice Vigna Castel Rinberg nad brzegiem jeziora Caldaro znajdują się na wysokości 300–400 metrów, zakorzenione w glebach bogatych w kamień Adige, osady morenowe i wapień. Dają nam Pinot Grigio, Chardonnay, Sauvignon, winogrona Riesling, Cabernet Sauvignon i Lagrein, z których wydobywane są pachnące i długowieczne wina. Vigna Kastelaz to wzgórze pochodzenia polodowcowego, gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, w której wina Gewürztraminer i Merlot zawierają nuty mineralne i zestaw typowy zmysłowy. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu. gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, wlewając nuty mineralne i typowy zestaw sensoryczny do win Gewürztraminer i Merlot. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu. gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, wlewając nuty mineralne i typowy zestaw sensoryczny do win Gewürztraminer i Merlot. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu.

Elena Walch Lagrein - Opinie klientów

Dodaj opinię

Elena Walch Lagrein

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 283 opinii w serwisie Google
Pyszne wina. Polecam wszystkim.
Ala Rychlinska
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki ( więcej )
Anna Janopwska
Rzetelność firmy dobrze poznaje się po tym, jak wychodzi z trudnych sytuacji. Pomimo opóźniającej się realizacji zamówienia onilne w "gorącym"(świątecznym) okresie, ostatecznie zrobiono jak najwięcej, by Klienta zadowolić. No i zostałem zadowolony. POLECAM
Mariusz Adamaszek
Miło was wspominam, przy każdej nowo otwartej butelce z przyjaciółmi pada pytanie kto mi pomaga dobrać wina. Przekonująco odpowiadam że to kwestia czasu i wile wina należy spróbować aby odkryć te naprawdę dobre. Dużo jest dobrych win, lecz te szczególne to własnie od was. Podkreślam tą... historię ponieważ zdradziłem was kupując u konkurencji. Zaproponowali mi rabat 40% zabrzmiało sugestywnie i skusiłem się. Zakupiłem wina i pochwaliłem się żonie o wspaniałym rabacie. Nagle dostrzegłem uśmiech i hi hot. Żona kupiła ta samą butelkę wina bez rabatu w innym sklepie za tą sama cenę. No dobrze zatem sprawdzamy czy wina smakują zarówno dobrze jak wynegocjowana cena. Otwieramy pierwszą butelkę i już uśmiech brak, skucha, otwieramy drugą butelkę i skucha. Zrozumiałem iż wspaniały rabat kryje w sobie tajemnice. Ja już za niespodzianki dziękuję, tylko u was kupuję. Zdrówka. ( więcej )
Mateusz Romanowski