Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Elena Walch Lagrein Alto Adige

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Elena Walch Lagrein

 

Kraj: Włochy

Region: Alto Adige

Apelacja: DOC Alto Adige

Producent: Elena Walch

Szczepy: Lagrein

Kolor: wytrawne, czerwone

Temp. serwowania 17 -18°C

Pojemność: 0,75l cre1

Alkohol: 13,5%

 

Wino o głębokim czerwono wiśniowym odcieniu z aromatami dojrzałych czarnych owoców, dzikich jagód, słodkich wiśni, którym towarzyszy nuta czekolady oraz wanilii. Na podniebieniu wino jest pełne, skoncentrowane o jedwabistych taninach z długim wykończeniem.

Lagrein to najstarsza autochtoniczna odmiana winorośli w regionie Górnej Adygi, czyli taka, której uprawy można znaleźć jedynie na tym obszarze. Genetycznie spokrewniona jest z odmianą Syrah. Jest to szczep najlepiej rozwijający się w ciepłym klimacie, dlatego uprawiany jest w winnicach położonych najbardziej na południe regionu.

 

Elena Walch, od 150 lat odnosząca sukcesy od kilku pokoleń, jest znana we Włoszech i na całym świecie za wkład w przewodzenie rewolucji jakości w Południowym Tyrolu. Filozofia firmy Julii i Karoline, córek Eleny, jest ściśle związana z terroir, wina muszą być wyjątkowym i niepowtarzalnym wyrazem gleby, klimatu i pracy wykonanej w winnicy. Należy szanować winnicę, ponieważ jakość rodzi się w winnicy na ścieżce zrównoważonego rozwoju, którą odziedziczą przyszłe pokolenia. Sposób działania zgodnie z kryteriami uważnymi dla ekosystemu wymaga wymagającego procesu uczenia się i rozwoju. Ostatecznym celem jest stać się wytwórnią win, która przyczynia się do ochrony środowiska, goniąc za ciągłym dążeniem do poprawy, czego dowodem jest rozbudowa podziemnej piwnicy fermentacyjnej w 2015 r., Dziś przodującej w dziedzinie technologii. Przenośnik taśmowy gwarantuje ruch, który nie obciąża winogron, które pozostają całe aż do kadzi do produkcji wina, co znacznie podnosi jakość, zwłaszcza win czerwonych. Dwie działki, Vigna Castel Ringberg w Caldaro i Vigna Kastelaz w Tramin są dumą rodziny Walch. Winnice Vigna Castel Rinberg nad brzegiem jeziora Caldaro znajdują się na wysokości 300–400 metrów, zakorzenione w glebach bogatych w kamień Adige, osady morenowe i wapień. Dają nam Pinot Grigio, Chardonnay, Sauvignon, winogrona Riesling, Cabernet Sauvignon i Lagrein, z których wydobywane są pachnące i długowieczne wina. Vigna Kastelaz to wzgórze pochodzenia polodowcowego, gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, w której wina Gewürztraminer i Merlot zawierają nuty mineralne i zestaw typowy zmysłowy. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu. gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, wlewając nuty mineralne i typowy zestaw sensoryczny do win Gewürztraminer i Merlot. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu. gleba składa się z wapiennych kamyków, które osiadły przez tysiąclecia i zostały pokryte warstwami granitu i porfiru podczas epoki geologicznej, wlewając nuty mineralne i typowy zestaw sensoryczny do win Gewürztraminer i Merlot. Bogactwo gleb, różnorodność biologiczna, wrażliwość na środowisko, które nas gości, a także innowacje to główne cechy, dzięki którym Elena Walch jest latarnią upraw winorośli w Południowym Tyrolu.

Elena Walch Lagrein Alto Adige - Opinie klientów

Dodaj opinię

Elena Walch Lagrein Alto Adige

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki