Wino Verus Sauvignon Blanc

Opis

Kolor
Białe
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Verus Sauvignon Blanc

 

Kraj: Słowenia

Region: Podravje

Producent: Verus

Szczep: Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe wytrawne

Temp. serwowania: 7–9°C

Pojemność: 0,75l

 

W nosie intensywny cytrusowy bukiet. W smaku długie i eleganckie. W stylu żywe, krystaliczne, a zarazem doskonale zrównoważone. Podawać do ryb, owoców morza, potraw z kiszoną kapustą. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Odkryłem coś o Sauvignon Blanc z Europy Środkowej. Różni się od trawiastego zielonego agrestu i szarego krzemienia we Francji, tropikalności hula-hoop w Nowej Zelandii i stylów niedoszłych, które można znaleźć na całym świecie, gdy producenci próbują zarobić na trendzie, którego nawet Pinot Grigio nie był w stanie znokautować na zewnątrz. Sauvignon Blanc w Europie Środkowej (pomyśl Austria, Chorwacja, Niemcy) ma krągłość owoców – nawet w najbardziej wytrawnych, najlżejszych winach alkoholowych – które rzadko widuje się w innych regionach o chłodnym klimacie bez charakterystycznego posmaku cukru resztkowego. Ale ma czystość i złożoność naturalnej kwasowości, którą rzadko można osiągnąć w cieplejszym klimacie. Nie potrafię powiedzieć, czy ma to związek z klimatem kontynentalnym, ekstremalnymi mroźnymi zimami i gorącymi latami, klonami czy kulturą winiarstwa. Być może dlatego, że nie czuli się przymuszeni do naśladowania Nowej Zelandii, być może ominęła ich Cloudy Bay. Ale w ciągu ostatnich kilku lat najbardziej pitne sauvignon, z jakimi się zetknąłem, pochodziły z tej części świata.W szczególności Słowenia robi jedne z najbardziej ekscytujących Sauvignon spod radaru, jakie od jakiegoś czasu próbowałem. Od Brdy na zachodzie  po Štajerską na wschodzie  (na zdjęciu poniżej), od pełnego kontaktu ze skórą i fermentacji w beczce po czystą stal nierdzewną, uprawianą na żwirze i piaskowcu opoce lub głębokiej glinie panońskiej, Sauvignon ze Słowenii jest różnorodne i wyjątkowo smaczne. Verus, w regionie Ljutomer-Ormož w północno-wschodniej Słowenii, jest nie tylko producentem podręcznikowych czystych słoweńskich win ze szczepu Štajerska (patrz Wschodnia Słowenia – notatki degustacyjne i wino Jancisa z roku 2008, aby uzyskać więcej informacji trio stojące za Verusem), ale robią tę rzadką rzecz: Sauvignon Blanc, którą pijesz zbyt szybko, ponieważ jest tak dobry, a nie dlatego, że musisz wyjść poza to, jak źle jest. Ich nowa winiarnia nie była gotowa na ich istniejące zapasy, nie mówiąc już o żniwach w 2018 roku.- Cholernie pyszne! to pierwsze słowa, które zapisałem. Zielone jabłka i wilgotne od porannej rosy trawy i pędy grochu. Trochę świeżej krągłości guawy. Wibrujący, pełen energii, bajecznie wyważony. Na finisz odrobina pomidorowej winorośli z bazylią i miętą. Wypełnia usta i, co niezwykłe dla Sauvignon, zadowala. A to tylko 12,7% alkoholu.

Verus Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Verus Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora