Matias Riccitelli Hey Malbec

100,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Okazja
Na Prezent
Potrawa
Do Mięsa Czerwonego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Matías Riccitelli Hey Malbec

 

Kraj: Argentuna

Region: Lujan de Cuyo, Uco Valley

Winiarz: Matias Riccitelli

Apelacja: Mendoza

Rodzaj: Wino czerwone

Szczep: 100% Malbec

Pojemność: 0,75l

Alk. 14%

Zalecane starzenie 4 lata  

 

Przyjemne Wino Hey Malbec o kolorze rubinowoczerwonym. W ustach miękkie, subtelne i delikatne. Aromat czerwonych owoców przeplata się z kwiatami i czarnym pieprzem. Finisz przyjemny z delikatną słodyczą w tle. Polecane do dań z drobiu, makarony w sosach.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Soczyste czarne owoce łączą się z fiołkami i czarnym pieprzem, a miękkie i dojrzałe taniny prowadzą do miękkiego i bogatego wykończenia. Uroczy sam lub z soczystym czerwonym mięsem. Przed winifikacją wykonywany jest drobiazgowy wybór ręczny, 70% tego wina dojrzewa w małych betonowych zbiornikach, 30% pozostaje we francuskich beczkach dębowych.. 80% tradycyjnej fermentacji odbywa się w kontrolowanych temperaturach od 25 do 27 stopni Celsjusza, dodając 3 codzienne pompowania w ciągu 25 dni mceracji, 20% pozostałej fermentacji odbywa się z całymi skupiskami uzyskując maceracja węglowa.

 

Matías Riccitelli uruchomił swoją butikową winnicę w 2009 roku, w najważniejszym obszarze Wina Lujan de Cuyo znajdującą się w Las Compuertas na wysokości 1100 metrów nad poziomem morza. Winnica Matias Riccitelli to 20 hektarów nieszczepionych starych winnic. Matías współpracuje również z małymi, niezależnymi rolnikami, którzy posiadają swoje ziemie na dnie Andów w połowie odległości między 1000 a 1700 metrów nad poziomem morza - w Gualtallary, Chacayes, Altamira i La Carrera. Wszystkie zbiory odbywają się ręcznie, a fermentacja odbywa się w małych betonowych kadziach i betonowych jajach. Matías ceni czystość i delikatność w winiarstwie, a przywiązuje dużą wagę do zachowania wyjątkowości owoców, aby uzyskać żywe wina. W 2015 r. Rozpoczęto nowy projekt: stare winnice Semillon, Merlot i Malbec zostały odkryte i odzyskane w argentyńskiej Patagonii. Winnice znajdują się w wysokiej dolinie Rio Negro i zostały zasadzone pod koniec lat 60. XX wieku. Produkowane wina są świeże, intensywnie aromatyczne i bardzo zrównoważone. „Najbardziej imponującym postępem w ostatnich latach jest Matías Riccitelli. To zawsze ciekawe i zabawne degustacja z Riccitelli, który w tym roku pokazał mi kilka nowych butelek i konsolidację niektórych etykiet, które były nowe w poprzednim czasie. do 400 000 butelek na vintage, a jakość stale rośnie. Gdy możesz jednocześnie podnosić jakość i ilość, musisz robić coś dobrze Riccitelli to jedna z nazw, które naprawdę należy śledzić w Argentynie, jeden z największe postępy w ciągu ostatnich kilku lat i jeden z bardziej ekscytujących portfeli, które próbowałem w Argentynie w tej rundzie.

 

Nagrody i wyróżnienia: 

2017 - 91+ pkt. Wine Advocate

2018 - 91 pkt. Wine Advocate

2019 - 92 pkt. James Suckling

2019 - 92 pkt. Tim Atkin

Matias Riccitelli Hey Malbec - Opinie klientów

Dodaj opinię

Matias Riccitelli Hey Malbec

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka