Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

McWilliam’s Mount Pleasant Philip Shiraz

128,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

McWilliam’s Mount Pleasant Philip Shiraz

Kraj: Australia

Region: New South Wales - Hunter Valley

Producent: McWilliam’s

Szczepy: Shiraz

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Nota degustacyjna:

Wino z rodzinnej kolekcji australijskich winiarzy McWilliam’s. Shiraz, którego jedna część dojrzewała w kadziach ze stali nierdzewnej a druga w dębowych beczkach przez 12 miesięcy. Żywe aromaty czerwonych i czarnych owoców

jagodowych w znakomitym połączeniu z przyprawami i nutami niebieskich owoców. Wzorcowy przykład wina z Hunter Valley o średniej budowie ciała i znakomitej kwasowości oraz idealnym finiszu.  

 

Notatki Sommelier:

Mount Pleasant, z siedzibą w Hunter Valley, został założony w 1921 roku przez legendarnego winiarza Maurice'a O'Shea z 16,3 hektara sąsiednich działek, które nazwał Mount Pleasant. Rodzina McWilliam kupiła posiadłość w latach 30. XX wieku i zachęciła Maurice'a O'Shea do kontynuowania produkcji wina, a jako główny winiarz zaczął

wytwarzać jedne z najlepszych win Australii. Reputacja O'Shea to dziadek australijskiego wina i pionier branży. Niestety, Maurice O'Shea zmarł w 1956 roku, ale jego spuściznę kontynuują najwyższej klasy winiarze. W 2017 roku Mount Pleasant został nazwany Winery of the Year przez Jamesa Halliday'a, a w 2018 roku wielokrotnie nagradzany winiarz Adrian Sparks został piątym głównym winiarzem i nadal produkuje światowej klasy wina z tej renomowanej posiadłości.

Zainspirowany pierwszą wizytą panującego monarchy w Australii w 1954 roku, Mount Pleasant Philip Shiraz jest uosobieniem wybitnej historii rodzinnej sięgającej ponad 130 lat. Wykonane w autentycznym stylu Hunter Shiraz, to złożone wino jest wytwarzane z małych paczek uprawianych w najlepszych regionach winiarskich Australii. Jest średnio treściwy i obfity, z atrakcyjnym podniebieniem świeżych owoców i wykazuje cechy charakterystyczne doliny Hunter Valley

Wino prezentuje głęboki fioletowy odcień z świeżymi czerwonymi i czarnymi jagodami w połączeniu z przyprawami i nutami niebieskich owoców. Stworzony do picia jako młode wino lub z wdziękiem do piwnicy przez krótki lub średni okres. Intensywne podniebienie świeżych owoców o pięknie delikatnej garbnikowej strukturze. Klasycznie średnio treściwy, wykazujący prawdziwą regionalność myśliwską z doskonale zbalansowaną kwasowością i nienaganną długością. Wino dojrzewało przez okres 12 miesięcy w dębowych beczkach ( 10% nowych).

 

Producent: McWilliam’s

Rodzina McWilliam produkuje wina od 1877 roku kiedy to założyciel Samuel McWilliam posadził

pierwsze sadzonki winorośli w Nowej Południowej Walii. Przełomowym momentem w historii firmy był rok 1932 kiedy to legendarny winemaker Maurice O’Shea decuduje się dołączyć do zespołu. W tym samym czasie rodzina McWilliam kupuje kultową posiadłość Mount Pleasant w Hunter Valley. Od tej chwili marka kojarzona jest z winami z najlepszej ralijskiej półki. Motto, które do dziś towarzyszy właścicielom to:“dajemy Klientowi takie wino jakiego oczekuje i dzięki temu pozostawia ono wspomnienie dużo dłuższe aniżeli czas potrzebny tylko na jego wypicie”

 

Nagrody i wyróżnienia:

93/100 pkt James Halliday Wine Companion

Silver Medal -  International Wine Challenge Awarded

McWilliam’s Mount Pleasant Philip Shiraz - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-25

McWilliam’s Mount Pleasant Philip Shiraz

Jest średnio treściwy i obfity, z atrakcyjnym podniebieniem świeżych owoców i wykazuje cechy regionalne doliny Hunter Valley.

Oceń 
Quality


2022-06-25

Shiraz McWilliam’s Mount Pleasant Philip

Głęboki fiolet ze świeżymi czerwonymi i czarnymi jagodami w połączeniu z przyprawami i nutami niebieskich owoców. Stworzony do picia jako młode wino lub z wdziękiem do piwnicy przez krótki lub średni okres. Intensywne podniebienie świeżych owoców o pięknie delikatnej garbnikowej strukturze. Klasycznie średnio treściwy, wykazujący prawdziwą regionalność myśliwską z doskonale zbalansowaną kwasowością i nienaganną długością.

Dodaj opinię

McWilliam’s Mount Pleasant Philip Shiraz

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki